Головна Здоров'я Як лікувати стоматит у дитини

Як лікувати стоматит у дитини

mamabook
99 Переглядів
ліки

стоматитСтоматит – запалення слизової оболонки ротової порожнини. Існує декілька видів стоматиту. Тому ефективність лікування залежність від правильно діагностованої форми захворювання.

Лікування стоматиту

Велике значення має правильний догляд за дитиною в цей період. Слід повністю виключити тверду та подразнюючу їжу: кисле, солоне, пряне. Температура їжа та напоїв також повинна бути оптимальною – не гарячою та не холодною. Неправильне харчування в цей період посилює біль, продовжує травмувати слизову, тому процес загоєння дуже затягується. Існує ризик повторного зараження.

Лікарі виписують дітям анальгетики (знеболюючі засоби) та антисептики (для знезараження слизової). Зазвичай це засоби для полоскання. У залежності від виду стоматиту призначаються противірусні засоби чи антибіотики, а також протизапальні препарати й імуномодулятори.

Якщо стоматит розвинувся через грибок, то підбирають лужні розчини. Також призначаються системні чи місцеві антибіотики.

Скільки триває стоматит?

Якщо лікування розпочато вчасно та була обрана грамотна тактика терапії, позбутися від неприємних симптомів можна за 5-7 днів. Важкі випадки стоматиту вимагають лікування протягом 2 тижнів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей

Читайте також