Головна Релакс Як хрестять підлітків (юнаків) – дітей 7-14 років

Як хрестять підлітків (юнаків) – дітей 7-14 років

mamabook
42 Переглядів

Хрещення у будь-якому віці – дуже важливий та відповідальний крок. Якщо за малюків, яких хрестять у ранньому віці, несуть відповідальність хрещені батьки, то підлітки вже самостійно здатні визначитися, навіщо вони хочуть пройти таїнство.

Юнаками у православній церкві вважаються діти від 7 до 14 років. Таїнство хрещення в цьому віці проводиться майже так само, як і обряд для дорослих людей.

Важливі нюанси хрещення юнаків:

  • До проведення таїнства підліток повинен пройти бесіду зі священиком. Дитині розповідають про основи православної віри.
  • До обряду необхідно вивчити молитву «Символ віри» українською мовою, а також знати «Отче наш».
  • До 7-річного віку згоду на проведення хрещення запитують лише в батьків дитини. А от підліток повинен погодитися самостійно, за власним бажанням, а також запитати дозволу в батьків. Для підлітків старше 14 років дозвіл батьків на хрещення вже не потрібен.

Підготовка до обряду

Дитина повинна підготуватися – витримати 3-денний піст. Якщо немає жодних медичних протипоказань, протягом 3 днів не їсти їжі тваринного походження. Також усі три дні потрібно вранці та ввечері відвідувати церковну службу.

Що знадобиться для обряду хрещення:

  • Хрестильний одяг.
  • Натільний хрестик.
  • Для дівчаток – хустинка на голову.
  • Крижма.
  • Капці.

рівне

Традиції різних церков

Зверніть увагу, кожен храм сам визначає певні традиції проведення обряду. В одних церквах навіть доросла людина повністю занурюється в купель. Ті церкви, які не мають можливості виконати так обряд, лише обливають голову.

Після виходу з купелі (чи обливання) дитина витирається крижмою, одягає хрестильну сорочку чи сукню. І залишається в цьому одязі до закінчення таїнства.

Чи потрібні хрещені батьки?

Дорослою людиною вважається підліток старше 14 років. До цього віку за дитину несуть відповідальність хрещені батьки. До речі, юнак може обирати не обов’язково пару, як це традиційно склалося. Достатньо запросити на обряд лише хрещеного батька (якщо хрестять хлопчика) чи лише хрещену мати (якщо хрестять дівчинку).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо на хрещення брати 2 рушники

плашка

Читайте також