Головна Малюки Як часто повинен какати новонароджений

Як часто повинен какати новонароджений

mamabook
3603 Переглядів

Педіатри запевняють: у кожного малюка індивідуальна будова травної системи. Одні спорожняються після кожного годування, а інші – терплять по 2-3 дні. Наш сайт Mamabook розповість, що потрібно знати батькам про дефекацію у малюків.

Калиу дитини після пологів

Відразу після народження малюк спорожняється меконієм. Це первинний дитячий кал чорно-зеленого чи коричневого кольору. І лише на 3-5 добу робота кишечника нормалізується.

Цікаво, що меконій стерильний – у ньому немає мікробів. При нормальних умовах зеленувато-чорні виділення виходять загальною масою в 100 г.

Показники норми для новонароджених

Одні діти какають після кожного вигодовування. І для більшості діток нормою є виділення калу по 10-12 разів на день. Проте у деяких малюків дефекація відбувається значно рідше. І при цьому дитину нічого не турбує – це лише фізіологічна особливість саме її організму.

Частота дефекацій у дітей на грудному молоці:

  • 1 місяць життя – 10-15 разів на добу.
  • З 2 по 6 місяця – 2-5 разів.
  • Від 6 до 12 місяців – 2 рази на добу.
  • Після 12 місяців – 1 раз на добу.

Кал вважається нормальним, незважаючи на його частоту, якщо сам процес випорожнення не створює малюку дискомфорту. Тобто він какає спокійно, без болю, не тужиться. Якщо ж дитинка під час дефекації плаче – швидше за все, у нього запор. У цьому випадку мамі слід переглянути свій раціон та зменшити жирні продукти, солодощі.

У жодному випадку не лікуйте запор у малюка препаратами. Максимум, що ви можете зробити, – допомогти йому клізмою.

Якщо запор турбує новонародженого на штучному молоці, то ви готуйте занадто концентровану суміш. Провокувати розлади кишечнику можуть і дитячі суміші, які не підходять малюку. Варто спробувати змінити виробника.

Кількість калу

Об’єм випорожнень залежить від кількості спожитої їжі. Малюк у віці 1 місяця (якщо він споживає грудне молоко) виділяє 15-20 г калу. У подальшому кількість випорожнень збільшується до 50 г.

А от новонароджений, який на сумішах, завжди виділяє значно більше калу. І вже на 1-му місяця випорожнення можуть бути до 40 г.

Консистенція і колір калу

Для новонароджених вважається нормою рідкуватий або кашоподібний стул. При цьому він повинен бути однорідним. Важливо слідкувати, аби у випорожненнях не було слизу, крові.

Стосовно кольору, то він може бути від світло-жовтого до коричневого Окрім цього, у малюків кал може мати зелений відтінок. Це норма, якщо випорожнення зазвичай саме такі. Але якщо зеленого калу не було раніше, то це небезпечний симптом – варто проконсультуватися з лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як лікувати горло в немовлят – рецепти, що робити заборонено

плашка

Читайте також