Головна Здоров'я Виразка: причини, симптоми виразкової хвороби шлунку і дванадцятипалої кишки

Виразка: причини, симптоми виразкової хвороби шлунку і дванадцятипалої кишки

mamabook
116 Переглядів
гастрит

гастритВиразка вважається розповсюдженим захворюванням. Ви часто зіштовхуєтеся зі стресовими ситуаціями, зловживаєте ліками, фаст-фудом? Усе це пошкоджує слизову оболонку шлунку. При такому способі життя ви знаходитеся в зоні ризику розвитку виразки.

Причини виразкової хвороби

Уперше в 1983 році наука дізналася про Helicobacter pylori. Це вид бактерій, які провокують запалення окремих ділянок шлунку – ці мікроорганізми активуються лише в «слабких» (уражених) ділянках слизової. Хелікобактер пілорі може існувати лише в дуже кислому середовищі. За статистикою, бактерія мешкає у шлунках 90% сучасних людей.

Цікаво, що не всі можуть захворіти на виразку. Одним із можливих пояснень є наявність особливо агресивних штаммів, які протидіють виразковій хворобі. Також спостерігається більш висока частота виразкової хвороби у людей з 2 групою крові.

диарея

Інші причини виразки

Активність Хелікобактер – основна причина виразки. Проте лікарі виділяють й інші. Дуже важливим є вплив на слизову різних агресивних лікарських препаратів: ацетилсаліцилова кислота, нестероїдні, протизапальні препарати. Вони здатні змінювати хімічний склад слизу шлунка, який захищає оболонку від дії соляної кислоти.

Іншою причиною розвитку патології є шкідливий вплив вмісту 12-палої кишки на слизову оболонку шлунку.

Також до причин виразки, хоча й не до кінця вивчених, є регулярне куріння.

Запуском виразки дуже часто є хронічний стрес. Емоційно нестійкі люди найчастіше мають виразкову хворобу.

стрес

Симптоми виразки

Найчастіше хворобу діагностують у пацієнтів у віці від 20 до 40 років. Частота патології однакова серед чоловіків і жінок.

Ознаки виразки:

  • Біль у середній ліній черевної порожнини або праворуч від неї за 2 години до та після їжі.
  • Бувають нічні приступи болю.
  • Печія.
  • Кровопідтікання, домішок крові в калі.
  • Запори.
  • Рвота.
  • Сонливість, слабкість.
  • Найчастіше втрата ваги через біль, пов’язаний із кожним прийомом їжі. Людина з виразкою починає їсти рідше й меншими порціями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рецепт салату для здоров’я печінки та жовчного міхура

Читайте також