Головна Малюки В якому одязі хрестити дівчинку

В якому одязі хрестити дівчинку

mamabook
186 Переглядів

крещениеДо підготовки до обряду хрещення батькам потрібно віднестись з усією відповідальністю. Один з важливих моментів обряду таїнства – це вибір хрестильного одягу. Яким він повинен бути для дівчинки – підкаже Tovarik.com.ua

Хрещення – це таїнство, важливий обряд в житті дитини. І перш ніж правильно обрати хрестильний одяг, варто дізнатись про традиції та заборони, пов’язані з ним.

Згідно традицій, прийнято, аби одяг купувала хрещена мати. Також в її обов’язки входить вибір крижми на хрещення. Часто батьки цікавляться, чи можна одягнути на обряд хрестильний одяг, який залишився від старшого брата чи сестри. Цього категорично робити не можна. Крижма, а також хрестильний одяг вважаються особистими оберегами дитини. Після таїнства вони повинні самостійно висохнути, цей одяг не можна прати. Його потрібно скласти і зберігати протягом усього життя. Використовувати одяг можна у випадках, коли малюк сильно захворів. Тоді його можна загорнути у крижму або одягнути одяг, що був на дитині під час хрещення. Вважається, що це зміцнить малюка і допоможе йому швидше подолати хворобу.

Який же вибрати одяг на хрещення дівчинці? В першу чергу, орієнтуйтесь на колір речей. За традицією, хрестильний одяг повинен бути білого кольору. Для дівчаток допустимі й інші дуже світлі, ніжні кольори – світлий блакитний, жовтий, рожевий. Зверніть увагу, у одягу таких кольорів повинен бути лише незначний відтінок, а не насичені та яскраві блакитний чи рожевий. Допускається різноманітний декор на хрестильному одязі. Наприклад, вишивка в українському стилі, зображення ангелочків. Дуже гарно білий хрестильний одяг виглядає у поєднанні з золотими вишивками, малюнками.

Врахуйте, аби дівчинці було зручно в одязі під час обряду. Для дівчаток є чималий вибір моделей. Це можуть бути бодіки з вишивкою на короткий або довгий рукавчик, довгі хрестильні сорочки, довгі хрестильні плаття, а також повноцінні комплекти – сорочка, штанішки (чи спідничка), пінетки, шапочка. За церковними правилами, бажано, аби голова дівчинки під час обряду була покрита, тому варто купити чепчик чи шапочку, хустинку.

хрестильний, хрещення, товар

крижма, хрещення, товарНа фото: рестильний комплект на дывчинку та крижма з золотою вишивкою (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua, розділ Набори для хрещення)

Читайте також