Головна Вагітність Які ліки категорично заборонено вагітним

Які ліки категорично заборонено вагітним

mamabook
1517 Переглядів
ліки

лікиПід час вагітності нерідко виникає головний чи зубний біль, необхідність лікувати та видаляти зуби, проводити терапію при запаленнях та інфекціях в організмі. Чимало сучасних препаратів в інструкціях вказують, що їхній прийом заборонений або має певні рекомендації для вагітних. Тож дозування чи вид ліків повинен чітко підбирати лікар – не займайтеся самолікуванням!

Наш сайт  Mamabook підкаже перелік препаратів, які в жодному випадку не можна приймати вагітним. Також дізнайтеся про можливі наслідки для мами й малюка від цих ліків.

  • Антибіотики-тетрацикліни, особливо доксициклін. У лікарів навіть існує термін «тетрациклінові» зуби – цей жовто-сірий відтінок зубної емалі виникає в малюків, коли мама приймала антибіотики тетрациклінової групи під час вагітності. При такій проблемі не допомагають ні активна чистка, ні відбілююча зубна паста. Доведеться звертатися у дорослому віці до спеціаліста та робити лазерне відбілювання або ж ставити вініри. Окрім цього, тетрациклінові антибіотики дуже негативно впливають на загальний розвиток плоду, тож вони протипоказані вагітним.
  • Аміноглікозиди призначаються вагітним лише в виняткових ситуаціях, оскільки ці препарати можуть впливати на розвиток слуху в малюка й провокувати вроджену глухоту.
  • Сульфаніламіди, макроліди, фторхіналони, піриметамін та ряд інших антимікробних засобів протипоказані або можуть прийматися з певними обмеженнями, які визначає лікар.

Тож ви не лише повинні повідомляти кожного лікаря про вагітність, але й додатково радитися з гінекологом щодо призначених вам ліків іншими спеціалістами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним «Но-шпу»?

Читайте також