Головна Школярі Цікаво знати: яка квітка найбільша у світі (фото, відео)

Цікаво знати: яка квітка найбільша у світі (фото, відео)

mamabook
1789 Переглядів
Рафлезія

РафлезіяРозкішна велетенська квітка червоного кольору називається Рафлезія Арнольді. І зустрічається ця рослина-рекордсмен у тропічних лісах Малайзії, Індонезії, Суматри, Борнео та Філіппін.

Величезний паразит

Дуже гарною на вигляд, та ще й найбільшою квіткою у світі виявилася рослина-паразит. Тобто вона немає ані листя зі стеблом, ані коріння. Уся рослина – це суцільна квітка велетенських розмірів: 1 метр у діаметрі. А важить Рафлезія Арнольді 8-11 кг!

У цієї рослини повністю відсутні органи, які б відповідали за процес фотосинтезу. Тож квітка все необхідне отримує від дерева-господаря, на якому поселяється.

Рафлезія

Цікаве цвітіння

Весь цикл розвитку рослини-паразита відбувається усередині дерева. В його тканинах рафлезія виглядає як грибниця. І лише квітка розвивається назовні, прориваючись через кору. А найчастіше – через покриви коренів масивних дерев.

бутон

Бутон рафлезії

Пелюстки квітки відкриваються рідко. Розпускається ця величезна рафлезія всього на 3-4 дні. Після цього 7 місяців усередині запиленої квітки розвивається плід. У ньому нараховується 4 000 000 насінин!

Рафлезія

Нестерпний сморід

Квітки рафлезії є чоловічі, а є жіночі. Аби відбулося запилення, рослина приваблює комах дуже дивним запахом. Місцеві мешканці розповідають, що рафлезія має сморід гнилого м’яса.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво знати: який птах літає хвостом уперед

Читайте також