Головна Школярі Цікаво знати: чому зебри смугасті

Цікаво знати: чому зебри смугасті

mamabook
1160 Переглядів
зебра

зебраЦю тварину неможливо сплутати з іншими. Але забарвлення зебри здавна викликає чимало запитань. Вона чорна в білу смужку чи, навпаки, біла в чорну смужку? І чому ця тварина саме смугаста?

Цікаві відповіді дає наш сайт Mamabook.

Тривалі суперечки

Ще у ХІХ столітті два видатні вчені-зоологи з Великої Британії сперечалися про особливість забарвлення зебри. Наукова суперечка тривала між Чарльзом Дарвіном та Альфредом Уоллесом. На думку одного з вчених, смужки служать тваринам як камуфляж. Це ефективний спосіб маскуватися від хижаків на тлі чагарників савани.

Інша теорія значно цікавіша: таке забарвлення захищає зебру від теплового удару.

Третя наукова думка звучить так: смужки виконують роль розпізнавальних знаків, по яких тварини цього виду легко впізнають одна одну.

Проте два століття тому вчені так і не зійшлися в єдиному висновку.

Асканія-Нова

Сучасні дослідження

Відповідь на запитання змогли дати сучасні вчені – американські зоологи з відомого Каліфорнійського університету. Як виявилося, смужки захищають зебру від надокучливих кровосисних комах. Численні дослідження довели: мухи, ґедзі, оводи полюбляють однотонні поверхні, тому на зебру практично не сідають.

Цікаве спостереження!

Учені-зоологи створили карту розселення семи видів зебр. Потім порівняли ці території із зонами поширення комах-кровососів. Вдалося виявити цікаву закономірність: чим більше комах-паразитів мешкає в регіоні, тим більша кількість смужок на зебрах. Отже, смужки дійсно виявилися ефективним захистом від комах, які п’ють кров.

Порада туристам

Учені радять: якщо ви їдете на відпочинок до африканської або країни в тропіках, обов’язково носіть різнобарвний одяг. Так небезпечні комахи вас будуть атакувати менше!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво знати: який птах літає хвостом уперед

плашка

Читайте також