Головна Школярі Цікаво знати: чому птах фламінго рожевого кольору

Цікаво знати: чому птах фламінго рожевого кольору

mamabook
927 Переглядів
фламінго

фламінгоЦього птаха легко впізнати. Він має незвичне рожеве забарвлення і дуже відрізняється від своїх родичів.

Чому пташенята сірі

Живуть фламінго на африканському континенті, в Азії та Америці. У Європі їх можна зустріти лише в двох країнах – Іспанії, Франції. Цікаво, що відтінки забарвлення птаха можуть бути різними: від блідо-рожевого до яскраво-червоного. Чому ж так відбувається? Адже народжуються пташенята зі світлим білим або сірим пір’ям. А потім поступово перетворюються на рожевих птахів.

Що їдять фламінго

Виявляється, уся таємниця в раціоні фламінго. Значна частина їжі птахів – водорість спіруліна. У її складі велика кількість барвника каротиноїду. Цей пігмент і забарвлює пташине пір’я. І чим старшим стає птах, тим його забарвлення насичиніше. Тож деякі дорослі фламінго можуть бути майже червоними.

фламінго

Як птахів годують у неволі

Аби підтримувати забарвлення птахів, у неволі в зоопарках їх підгодовують морквою і буряком. Це також джерело каротиноїду. До речі, фламінго – не єдині у світі птахи, які можуть похвалитися незвичним забарвленням. Рожевими в природі бувають деякі види чайок, пелікани та навіть шпаки. Проте ці птахи, на відміну від фламінго, отримують свій колір від народження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цікаво знати: який птах літає хвостом уперед

Читайте також