Головна Здоров'я Цей суперпродукт знижує ризик розвитку діабету, раку й патологій серця

Цей суперпродукт знижує ризик розвитку діабету, раку й патологій серця

mamabook
12 Переглядів
броколі

броколіДослідження довели, що хрестоцвіті – ефективні продукти в боротьбі з онкологією, серцевими захворюваннями, цукровим діабетом. До хрестоцвітих відносяться всі види капусти. Але найбільшу цінність має саме броколі.

Хвороби серця

Регулярне вживання броколі нормалізує артеріальний тиск. Цей продукт багатий на мінерали, зокрема калій. Він допомагає ниркам виводити натрій з організму, що й призводить до планомірного зменшення тиску. Тож броколі – один із головних продуктів у раціоні гіпертоніків. При нормалізації тиску менше навантаження отримують і судини, їхні стінки з часом укріплюються. А це – профілактика накопичення холестеринових бляшок.

Цукровий діабет

Броколі містить цінну речовину сульфорафан. Вона допомагає регенерувати кровоносні судини, що були пошкоджені високим рівнем цукру в крові. Вчені довели: сульфорафан стимулює організмі виробляти більше ферментів, що захищають судини від пошкоджень, викликаних гіперглікемією.

діабет

Онкологія

Сульфорафан – біологічно активна речовина широкої дії. Тому представники родини хрестоцвітих вважаються найкращими протираковими продуктами. Вчені виявили, що броколі специфічно діє на гени, які запускають програму клітинних мутацій. При регулярному вживанні броколі дія цих генів або блокується, або уповільнюється.

Інші хрестоцвіті

Лікарі радять не обмежуватися лише броколі, а ввести в раціон якнайбільше представників унікальної родини хрестоцвітих:

  • Всі види капусти.
  • Рукола.
  • Рапс.
  • Редька.
  • Гірчиця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 порад, як виглядати молодо після 40 років

Читайте також