Головна Здоров'я Синці під очима: 10 причин, про які ви не здогадуєтеся

Синці під очима: 10 причин, про які ви не здогадуєтеся

mamabook
387 Переглядів
очі

очіВажко знайти людину, у якої б не проявлялися синці під очима. І ця проблема властива не лише жінкам і чоловікам різного віку, але й дітям. Як дізнатися, від чого сінці під очима? Про які приховані захворювання вони свідчать і до якого лікаря слід звертатися? Відповіді дає наш сайт Mamabook.

Головні причини синців під очима

Перша закономірність, на яку варто звернути увагу: темні кола під очима в чоловіків бувають значно рідше, ніж у жінок. Головна причина темних кіл – це судини, які просвічуються. Оскільки в цій зоні обличчя шкіра особливо ніжна та тонка, то будь-які порушення кровообігу відразу ж стають помітними. Якщо кров у капілярах застоюється, то гемоглобін починає змінювати свій звичний колір. Він стає насиченого червоно-темного, майже фіолетового відтінку.

10 причин, які провокують появу синців під очима:
  1. Інтоксикація в організмі (як правило, кишкова або печінкова).
  2. Анемія з низькими показниками гемоглобіну.
  3. Хронічне недосипання та постійна втома.
  4. Недостатня кількість спожитої води.
  5. Постійна втома очей (через неправильне освітлення, тривалу роботу за монітором).
  6. Головний біль, пов’язаний зі смазмуванням судин.
  7. Захворювання серцево-судинної системи.
  8. Тривалий стрес.
  9. Зловживання курінням.
  10. Зловживання алкоголем.

Синці під очима можуть бути тимчасовим явищем, що часто пов’язано із різким падінням імунітету. Наприклад, під час тривалого отруєння, важкої форми інфекційного захворювання. Але якщо синці проявляються як результат загального захворювання судинної системи, то без лікування темні кола можуть зберігати роками, пожиттєво.

Приховані причини синці під очима

Темні кола можуть бути супутніми симптомами і не обов’язково сигналізують про порушення кровообігу. Тимчасові синці проявляються при черепно-мозковій травмі. Якщо темні коли проявилися одночасно із мішками під очима, то це ознака ниркової недостатності.

Оскільки жирова тканина з віком зменшується, то капіляри починають просвітлюватися сильніше. Після 35 років сінці під очима в чоловіків і жінок вже є першими ознаками старіння.

 

Інші причини синців під очима в жінок

Порушення місцевого кровообігу не обов’язково є свідченням про загальні проблеми в організмі та прояви конкретних хвороб. Агресивні косметологічні маніпуляції з часом можуть порушити тургор тканин, призвести до нерівномірного кровообігу в зоні під очима. В делікатній шкірі можуть проявитися дрібні ущільнення, рубцювання, які й дають застій крові в капілярах. Одна з таких процедур – заповнення зони під очима філерами. Вони відділяють шкіру від сітки капілярів, іхнє поверхневе розміщення стає непомітним. У перші 2-3 процедури ефект дійсно чудовий – синці під очима повністю зникають. Але процедура вимагає постійного виконання кожні 6 місяців. Мікрорубцювання з часом дає зворотний ефект – і синці під очима стають більш вираженими й стійкими.

До якого лікаря звертатися

У першу чергу варто замислитися про порушення в роботі серця, судин. Тому первинно зверніться до кардіолога, флеболога. Якщо проблема не пов’язана із судинами, то вам потрібна консультація в лікаря-терапевта. Він зможе визначити ознаки захворювань тих чи інших органів, направить на здачу розгорнутих аналізів для перевірки анемії, ниркової недостатності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мішки під очима: 10 причин їх появи і як позбутися

Читайте також