Головна Здоров'я Стрептодермія в дітей: симптоми та опис захворювання (фото)

Стрептодермія в дітей: симптоми та опис захворювання (фото)

mamabook
197 Переглядів
стрептодермія

стрептодерміяСтрептодермія – це дерматологічне захворювання, при якому з’являються гнійні висипи та пухирці на шкірі. Лікуванням стрептодермії займаються педіатри, дерматологи. Оскільки патологія інфекційна, то зустрічається в дітей у момент відвідування школи чи садочка.

Що таке стрептодермія

Цю хворобу провокують стрептококи. На поверхні ураженої шкіри з’являються пухирці, гнійники, які дуже чухаються та створюють дискомфорт.

Стрептодермія в дитини може бути гострою чи хронічною. Перша відрізняється агресивним перебігом хвороби з дуже вираженими симптомами. Хронічна має періодичні форми загострення та затухання запального процесу.

Розрізняють декілька видів стрептодермії – у залежності від розміщення висипів та їхньої глибини ураження шкіри. Кожен із видів стрептодермії має свої характерні симптоми.

стрептодермія

Ознаки стрептодермії в дітей

Спільні загальні ознаки перебігу хвороби:

  • Підвищення температури тіла до 39 градусів.
  • Інтоксикація організму.
  • Збільшення лімфатичних вузлів.

Стан шкіри залежить від виду стрептодермії.

Поверхнева

Спочатку на шкірі з’являються червоні плями. Через 2-3 дні вони трансформуються в пухирці з мутною рідиною. Пухирці збільшуються до 2 см у діаметрі, після чого лускають. На їхньому місці формуються жовті кірки. Шкіра в цьому місці загоюється, а захворювання поширюється далі.

Суха

Найчастіше зустрічається у хлопчиків. На шкірі утворюються білі й рожеві плями діаметром до 5 см. Вони розташовані на обличчі, шиї, вухах, руках і ногах. Після загоювання можуть лишитися шрами. Ці ділянки залишаються освітленими, ніколи не засмагають на сонці.

Стрептококові заїди

стрептодермія

Зараження уражає куточки рота, часто діагностується при дефіциті вітаміну В. На шкірі з’являються мікротріщини, які болять та кровоточать. Потім перетворюються на гнійники, що покриваються кіркою. Дитині боляче відкривати рота, їсти. Найчастіше стрептококові заїди виникають у куточках носа й очей.

Панарицій

Якщо стрептококом уражені навколонігтеві валіки, виникає панарицій. Найчастіше зустрічається у дітей, які гризуть нігті. З часом гнійники вскриваються.

Панарицій

Стрептококові попрілості

Ця форма хвороби характерна для грудничків. Пухирці формуються у складках шкіри. Поступово зливаються. Якщо їх вскрити, місця будуть мокрими та рожевого кольору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей

Читайте також