Головна Релакс Що таке сімейний комплект постільної білизни та що у нього входить

Що таке сімейний комплект постільної білизни та що у нього входить

mamabook
54 Переглядів
постель

простирадла на резинці

Повноцінний відпочинок під час нічного сну забезпечується багатьма складовими, найважливішим з яких є зручне ліжко та матрац, а також правильно підібрана постільна білизна. Виробники зазвичай пропонують її у наборі. Найпоширенішим варіантом є комплекти постільної білизни. Особливим видом набору є сімейні постільні комплекти, купити які за гарною ціною пропонує інтернет-магазин Family.

Визначення сімейного комплекту постільної білизни

Такий вид комплекту являє собою набір постільних речей, необхідних для всієї родини. Він включає простирадло, 4 наволочки й 2 підковдри для двох спальних місць. Ці елементи сімейного комплекту постілі можуть мати:

 • різні розміри, розраховані на широкі ліжка;
 • різні кольори та дизайн, що задовольняють уподобання та смаки кожного.

Комплекти називаються сімейними, тому що містять достатню кількість виробів для двох.

Складові сімейного комплекту постільної білизни

У цей набір постільних речей зазвичай входять простирадло, підковдри й наволочки.

Простирадло

Цей виріб необхідний не тільки для захисту матраца, а й для створення зручної для сну поверхні. Для забезпечення щільного прилягання до матраца простирадло може забезпечуватись спеціальною резинкою. Простирадло може мати різний розмір, але один з найбільш поширених — 240х260.

Підковдра

Як один з елементів постільного комплекту, підковдра надягається на ковдру для забезпечення зручності під час сну, гігієнічності, доповнення загального виду спальні та відчуття в ній комфорту. У сімейних комплектах 2 підковдри.

Наволочки

Ці вироби є своєрідним «одягом» для подушок, який допомагає їм зберігати об’єм і форму, забезпечує голові м’яку опору, захищає подушки від забруднень. Сімейні комплекти містять зазвичай 4 наволочки — по 2 на кожне спальне місце.

постіль

Вибір правильного розміру та матеріалу

Вибираючи сімейний комплект постілі, слід враховувати відповідність розмірів кожного її елемента розмірам подушок і ліжка. Зазвичай виробники виготовляють ліжка у стандартних розмірах:

 • односпальні — 90х200;
 • полуторні — 120х200;
 • двоспальні — 160х200;
 • King size — 180х200 сантиметрів.

Стандартний розмір подушки складає 50 на 70 сантиметрів. Перш ніж купити сімейний набір постільної білизни, важливо переконатися, що цей комплект відповідає розмірам вашого ліжка та подушок.

Вибираючи матеріали постільного набору, слід врахувати свої переваги та побажання. Для людей з чутливою шкірою краще використовувати постіль з бавовняного текстилю, бязі із простим частим полотняним плетінням та інших видів натуральних тканин. Якщо ви на перше місце ставите міцність виробів та легкість догляду за ними — вибирайте комплект зі змішаних тканин. Вироби із синтетичних матеріалів зазвичай купують ті, кому важлива їх довговічність, легкість у пранні та швидкість висихання.

Варіанти дизайну та кольорів

Сімейні комплекти постільної білизни представлені в широкому асортименті кольорів та дизайну, включаючи класичні варіанти та модні тенденції.

Класичні варіанти

До цієї групи входять комплекти нейтральних кольорів із традиційними орнаментами та візерунками, включаючи:

 • смуги та клітину;
 • квітковий візерунок та монограми;
 • однотонні варіанти без візерунків.

Класичні варіанти дизайну та кольорів — це елегантні та універсальні стилі, які завжди залишаються актуальними та підходять для різних інтер’єрів спальні.

постель

Модні тенденції

Модні тенденції кольорів та дизайну сімейних комплектів постілі постійно змінюються відповідно до зміни трендів. Ось деякі з найактуальніших модних тенденцій:

 • пастельні відтінки;
 • геометричні та етнічні візерунки;
 • флористика;
 • мінімалізм;
 • текстурні тканини та геометричні принти.

Модні тенденції дизайну та кольорів часто відображають сучасні стилі та уподобання, забезпечуючи спальні стильний, сучасний вигляд.

Поради щодо вибору сімейного комплекту постільної білизни

Вибираючи набір постільних речей даного виду, слід звертати увагу на:

 • міцність та якість матеріалу;
 • відповідність розмірів кожного елемента розмірам ліжка та подушок.

При виборі дизайну та кольору важливо враховувати вподобання кожного члена сім’ї.

Читайте також