Головна Малюки Що таке крижма і чи можна використовувати її повторно на хрещенні

Що таке крижма і чи можна використовувати її повторно на хрещенні

mamabook
85 Переглядів

Крижма – обов’язковий атрибут обряду хрещення. Це рушник чи матерія, якою будуть витирати малюка після занурення в купель. Якщо хрестять дівчинку, то від купелі її приймає хрещена мати, витирає і загортає в крижму. Якщо проходить хрещення хлопчика, то його приймає і загортає в крижу хрещений батько.

Що потрібно знати про крижму

Чи можна її використовувати повторно?

Наприклад, взяти крижму від старшого брата чи сестрички? Ні! Оскільки крижма вважається персональним оберегом дитини, який слід зберігати все життя. Якщо дитинка захворіла, то її радять загорнути в хрестильну крижму – і це допоможе швидше одужати. Тож крижму завжди потрібно купувати нову на кожен обряд.

Чи можна крижму прати?

Після проведення таїнства хрещення крижма залишається вологою. Чимало людей запитує, чи можна її попрати? Ні, робити цього не слід. Адже вона мокра від освяченої води. Тому рушник слід просто розвісити і дати йому самостійно висохнути. Потім крижму слід скласти і зберігати як оберег дитини.

З якого матеріалу повинна бути крижма?

Матеріал обирається по двох критеріях. По-перше, це повинна бути тканина, яка добре поглинає воду. Отже, не синтетик. По-друге, залежить від сезонності. Тож для літа купуйте крижму з бавовни, ситцю. А на холодні сезони обирайте махрову чи флісову крижму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва “Символ віри” українською мовою

плашка

Читайте також