Головна Здоров'я Розшифровування аналізів: високий або низький рівень заліза в крові

Розшифровування аналізів: високий або низький рівень заліза в крові

mamabook
60 Переглядів
аналізи

аналізиОдин із найважливіших біохімічних показників крові. За даними американських учених, у 20-25% жінок гарантовано є залізодефіцитна анемія.

Яка функція заліза

Це необхідний мікроелемент для дихання. Без нього червоні кров’яні тільця (еритроцити) не зможуть донести кисень до тканин. Чим більша потреба в кисні, тим більше заліза потрібно організму. Кому особливо потрібно контролювати рівень заліза в крові?

Хто знаходиться в групі ризику дефіциту заліза:

  • Діти й підлітки, організм яких стрімко росте.
  • Спортсмени, які виконують підвищене навантаження.
  • Вегетаріанці.
  • Донори крові, яка часто здають кров.
  • Люди доросліше 65 років, у яких залізо засвоюється повільно.
  • Жінки, які народили більше 3 дітей, оскільки кожна дитина забирає частину заліза з депо матері.

Норма вмісту заліза в крові:

  • 11,64 – 30,43 мкмоль/л для чоловіків.
  • 8,95 – 30,43 мкмоль/л для жінок.

бади

Понижений рівень заліза в крові

Якщо ви вживаєте достатньо м’яса, не втрачали кров при травмах, внутрішніх кровотечах, не готуєтеся до марафону чи інших суттєвих фізнавантажень, то дефіцит заліза може бути пов’язаний із захворюванням печінки, шлунка й кишечнику. Через них залізо не всмоктується в кров або не відкладається про запас.

Дуже низький рівень заліза може свідчити про злоякісні пухлини, оскільки її клітини забирають всі поживні речовини в організму.

Високий рівень заліза

Надлишок елементу виникає при гострому гепатиті, запаленні нирок і дуже часто після переливання крові. Але є й специфічне захворювання, при якому залізо накопичується в крові та тканинах тіла – це гемохроматоз.

Важливо знати

У жінок в крові завжди менше заліза, ніж у чоловіків. Адже жіночий організм щомісяця втрачає кров під час менструації. Жінкам потрібно вживати з іжею у 1,5 рази більше заліза, ніж чоловікам. Окрім м’яса, до раціону слід додати інші продукти з високим вмістом заліза: морепродукти, какао, яйця, субпродукти (печінка, нирки, серця).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розшифровування аналізів: високий або низький рівень амілази

плашка

Читайте також