Головна Здоров'я Розшифровування аналізів: високий або низький рівень АЛТ і АСТ в крові

Розшифровування аналізів: високий або низький рівень АЛТ і АСТ в крові

mamabook
91 Переглядів
аналізи

аналізиУвесь біохімічний аналіз крові можна звести до 12 найважливіших показників. Серед них обов’язково повинні бути трансамінази або трансферази. Що означають ці показники і чому вони так важливі для здоров’я?

Що таке трансамінази, трансферази

Це ферменти печінки. Насправді вони присутні не лише в клітинах печінки, але й у м’язах, серці. Трансамінази потрапляють до крові, коли ці органи уражені. А це значить, що в здоровому організмі ці показники близькі до 0.

Існує два види трансаміназ:

  • У бланках аналізів вказується абревіатура АЛТ (аланін-аміно-трансфераза). Якщо у крові більше АЛТ – значить уражена печінка.
  • Також є абревіатура АСТ (аспартат-аміно-трансфераза). Якщо у крові більше АСТ – це показник ураження серця.

Нормальні показники трансаміназ:

  • АЛТ для чоловіків – до 45 Од/л. Для жінок – до 34 Од/л.
  • АСТ для чоловіків – до 37 Од/л. Для жінок – до 30 Од/л.

печінка

Визначення хвороб печінки

Трансамінази – дуже чутливий показник функції печінки. Їхній рівень підвищується при будь-якій інтоксикації організму, якщо порушується печінковий кровоток, коли в печінці є новоутворення чи виникай застій жовчі. При гострих гепатитах АлАТ та АсАТ підвищуються в 10 разів вище норми, при хронічних – у 4 рази.

АЛТ при вагітності

У вагітних АЛТ може підвищуватися. Це відбувається, тому дуже багато глюкози та холестерину йде на «будівництво» клітин плоду. Аби глюкози було достатньо, печінка починає синтезувати її з білку аланіну. Оскільки АЛТ транспортує саме аланін, його рівень може підвищуватися в крові, якщо клітини печінки перевантажені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розшифровування аналізів: високий або низький рівень амілази

плашка

Читайте також