Головна Здоров'я Причини енурезу (нетримання сечі) в дітей

Причини енурезу (нетримання сечі) в дітей

mamabook
77 Переглядів
сон

сонСечоспускання є складним процесом, в якому задіяно багато структур в організмі. У дітей контрольоване сечоспускання розпочинається лише з того моменту, коли до цього процесу «підключається» головний мозок і виникає умовний рефлекс.

У нормі сеча, яка назбиралася в сечовому міхурі, тисне на його стінки, провокуючи подразнення рецепторів. Сигнали доходять до головного мозку, дитина прокидається з думкою, що хоче в туалет.

Проте від впливом багатьох факторів цей процес може дати збої – тоді й виникає енурез.

Причини дитячого нетримання сечі:

  • Уповільнення розвитку церебральних центрів сечоспускання. У нормі від 2 до 4 років остаточно формуються нервові центри, які контролюють процес сечоспускання.
  • Наявність захворювань сечостатевої системи. Призвести до нетримання сечі можуть вроджені чи набуті патології видільної та статевої систем, Наприклад, аномальна будова сечовидільного каналу (його звуження), наявність запалень (цистит, пієлонефрит тощо).
  • Ендокринні порушення. Деякі гормональні захворювання можуть провокувати енурез. Наприклад, цукровий діабет, гіпотиреоз, гіпертиреоз.
  • Вплив стресу. При перенесенні дитиною психологічних трав розвивається вторинний енурез. Найчастіше до патології призводять: розлучення батьків, переїзд, зміна дитячого саду/школи, поява нового члена родини, конфлікти з однолітками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини циститу в дітей

Читайте також