Головна Релакс Про що треба знати при виборі каміна

Про що треба знати при виборі каміна

mamabook
70 Переглядів
камін

камин

Каміни використовують не тільки для обігріву приміщення, а й для створення розслаблюючій атмосфери. Серед розмаїття моделей, важливо приділити увагу якості і технічним характеристикам пристрою, не випустивши з виду дизайнерське виконання.

Критерії вибору

Вибір каміна для будинку вимагає знання і розуміння технічних параметрів і умов експлуатації пристрою. Тип каміна і його особливості, розміщення, потужність, матеріал корпусу топки визначають продуктивність, термін служби, простоту і безпеку експлуатації. Інтернет-магазин Kratki.ua не обмежує споживачів у виборі, і пропонує купити камін для дому та дачі різної форми, конструкції і дизайну.

камін

Камінна топка або піч-камін?

Вибір каміна залежить від його призначення – нагрівання навколишнього простору, приготування їжі або створення атмосфери затишку. Заздалегідь продумайте місце монтажу каміна, з огляду на наявність або відсутність димоходу, теплопровідність будівельних матеріалів будинку, загальний стиль інтер’єру, особисті побажання і бюджет.

Камінна топка – основна частина каміна, в якій відбувається згорання палива. Використовують як для обігріву приміщення, так і декору інтер’єру. Монтаж топки вимагає наявності димоходу і камінного порталу (облицювання).

Камінні топки бувають двох видів:

  • Відкриті без дверцят. Встановлюють рідко через підвищену пожежну небезпеку. Мають низький ККД горіння палива – не більше 20%.
  • Закриті. Фронт камери згоряння захищений дверцятами або чавунним камінним вкладишем. Саму топку виготовляють з чавуну, сталі або облицьовують вогнетривким матеріалом. Такі моделі досягають високого ККД – 70-80%, менше висушують повітря, пожежобезпечні.

камін

В Україні можна купити закриті камінні топки з плоским, овальним, напівкруглим склом, Г-образні і П-подібні; за способом відкривання дверцят – з вертикальним підйомом або бічним відкриванням. Зольний ящик може відкриватися з фронту або висуватися зсередини. Моделі відрізняються за кількістю, ширині і формі фасадів, наявності додаткових конструкційних елементів – системи вторинного допалювання, підводу води підведення зовнішнього повітря.

Більш практичний варіант – піч-камін. Пристрій поєднує в собі функції грубки – приготування та підігрівання їжі, і каміна – обігрів приміщення. Вибір печей-камінів в інтернет-магазині Kratki.ua представлений варіацією форм і моделей, здатних поставити основний тон в інтер’єрі, надати завершеності образу. Крім того, піч-камін не вимагає проведення складних монтаж робіт, поставляється в готовому вигляді.

интерьер

Вибір місця і способу розміщення каміна

Для безпечної експлуатації і високу тепловіддачу каміна враховують планування приміщення, вимоги пожежної безпеки. Не скрізь можна встановити камінну топку. В ідеалі закласти окремий фундамент на етапі будівництва.

В разі, якщо будинок вже побудований, оцінюють стан перекриття підлоги і його несучу здатність, технічну справність і характеристики димоходу. Каміни з чавуну і сталі мають меншу вагу, і часто не вимагають облаштування фундаменту, додаткових будівель.

Варіанти розташування каміна в приміщенні:

  • пристінний,
  • кутовий,
  • вбудований,
  • центральний,
  • настінний.

Максимальний огляд полум’я дають каміни, розташовані по центру кімнати або в зондуючого перегородці. Для опалення будинку вибирають вбудовані моделі в нішу.

паркет

Тип палива

Традиційні каміни – вугільні і дров’яні, працюють на твердому паливі – вугіллі, деревині, пеллетах, брикетах. Окремі твердопаливні моделі оснащені варильною поверхнею, духовою шафою, що дозволяє використовувати їх для приготування і підігріву їжі.

Також існують газові каміни, які працюють на природному газі, і електрокаміни. Останні обігрівають приміщення за принципом тепловентілятора, і частіше використовуються, як елемент декору за рахунок імітація живого полум’я.

Біокаміни працюють на екологічному паливі – дровах, спиртах, ефірах, різних газових сумішах. Встановити биокамин можна в будь-якій частині будинку без прив’язки до витяжки, димоходу і інших інженерних конструкцій, так як в процесі горіння не виділяється дим, сажа.

плитка

Потужність

Щоб визначити оптимальну теплову потужність каміна, перемножуємо ширину, довжину і висоту приміщення, і множимо на 0,07. Виробники рекомендують вибирати пристрій з запасом потужності від 5 кВт, так як небажано, щоб камін постійно працював на максимальній потужності.

Що знадобитися для каміна ще

Аксесуари для камінів включають в себе кошика для колод, камінні екрани, підставки для палива, вішалки для інструментів. Вони здорожують вартість каміна, зате дозволяють домогтися єдності образу з інтер’єром. Також з камінами використовують інструменти для догляду за ним – кочергу, лопати, щітки, підставки для інструментів.

Де купити камін в Україні

Камінні печі в Kratki.ua мають сертіфікт якості, відповідають вимогам пожежної безпеки, гармонійно вписуються в будь-який інтер’єр. Консультанти надають допомогу у виборі каміна відповідно до бажаними технічними характеристиками, функціональними можливостями і бюджетом. Якість продукції підтверджуємо гарантійним талоном, а клієнтів заохочуємо безкоштовною доставкою по Україні на покупку понад 7000 грн.

Читайте також