Головна Малюки Правила і традиції хрещення дитини: запитання і відповіді

Правила і традиції хрещення дитини: запитання і відповіді

mamabook
207 Переглядів

крещениеГотуючись до бряду хрещення малюка, батьки зіштовхуються з багатьма незрозумілими для себе традиціями, забобонами, правилами. Про найпопулярніші запитання про таїнство хрещення пише сайт Tovarik.com.ua 

Чи можна хрестити дівчинку незаміжній дівчині?

Існує прикмета: якщо незаміжня дівчина стане хрещеною матір’ю дівчинки (особливо якщо це перша похресниця), то у неї не складеться особисте та сімейне життя. Це твердження нічим не обґрунтоване і не підтримується церквою. Те, як складеться в майбутньому життя у незаміжньої дівчини, ніяк не пов’язано з участю в таїнстві хрещення дитини.

Інша причина, через яку часто сумніваються, чи варто запрошувати незаміжню дівчинку на роль хрещеної матері, заклечається в тому, що ця дівчина ще не здатна на себе взяти таку відповідальність, адже ще сама не достатньо доросла та свідома. Проте таке судження упереджене, адже навіть в молодому і підлітковому віці дівчина може бути свідомою, віруючою, порядною. Адже обирати хрещених батьків потрібно, в першу чергу, за їх чесноти.

Чи можна хрестити дівчинку першою?

Це ще один популярний забобон: якщо жінка першою похрестить дівчинку, то похресниця може вкрасти її сімейне життя або ж у рідної дочки хрещеної матері не складеться особисте життя. Знову ж таки, немає жодних церковних правил та канонів, які б це підтверджували. Церква не забороняє жінці першою хрестити дівчинку. Адже участь в обряді хрещення – це свята, блага справа. І жінка, яка погодилась хрестити дитину, може розраховувати на боже благословення, а не на біду.

Чи можна хрестити братові сестру, а сестрі – брата?

Обговоримо відразу декілька запитання про хрещення рідних братів сестрами і навпаки. Згідно церковних канонів, діти до 14 років ще не вважаються дорослими, тому стати хрещеними для інших дітей не можуть. Якщо ж брату/сестрі вже виповнилось більше 14 років, то він вважається достатньо свідомим, аби передати свої знання, духовні цінності маленькій дитині. Тому питання, чи може брат хрестити сестру, а сестра – брата повинні вирішувати батьки або їхній духовний наставник. Перш ніж прийняти рішення, батьки також можуть порадитись з батюшкою їхньої церкви.

Чи можна хрестити на свято Хрещення?

Здавна проведений обряд хрещення в день Хрещення вважалось великими святом. І якщо ви вирішите хрестити дитину на Хрещення Господнє, то не лише не порушите канонів церкви, але й дотримаєтесь важливої давньої християнської традиції. Тому вибір такої дати лише вітається і заохочується.

крещение, одежда на крещение

крыжмаНа фото: хрестильний набір на хлопчика та крижма з золотою вишивкою – Інтернет-магазин Tovarik.com.ua

Читайте також