Головна Світ мами Поради, як вибрати якісну блискавку для одягу

Поради, як вибрати якісну блискавку для одягу

mamabook
139 Переглядів
Манекен

МанекенБлискавка – базовий та універсальний вид фурнітури для одягу різних видів. Блискавки дуже зручні й практичні у користуванні, тому ними часто заміняють гудзики, кнопки та інші елементи фіксації. Якісна блискавка здатна пережити саму тканину, з якої пошитий одяг. Проте сьогодні нерідко ательє з ремонту одягу займаються саме заміною блискавок. Бо їхня якість і визначає довговічність речей – одягу, сумок чи взуття. Підібрати надійні блискавки різних видів можна на https://zipper.com.ua/catalog/27-molnii. Ми ж підкажемо, на що слід звертати увагу при виборі фурнітури.

Розміри блискавки

Цей вид фурнітури відрізняється не лише по довжині, але й ширині. Цю ширину вимірюють у міліметрах і зазвичай використовують для класифікації як номер чи тип блискавки. Наприклад, тип 4 означає, що блискавка має ширину в 4 мм.

Цей показник дуже важливий, коли ви добираєте бігунок (замок). На ньому на зворотній стороні повинна вказуватися така ж цифру. Довжину блискавки вираховують від нижнього до верхнього обмежувача, а довжину самої тасьми не беруть до уваги.

значки

Як буде розстібатися?

Ще один важливий момент при виборі фурнітури. Це вже питання зручності, інколи – естетичного вигляду фурнітури. Обрати можна такі типи блискавок:

  • Роз’ємні – фурнітура, яку можна повністю роз’єднати, витягнувши штифт однієї половинки з іншої. Це зручний вид блискавки для верхнього одягу, а також речей спортивного стилю.
  • Нероз’ємні блискавки можна розстібнути до нижнього обмежувача. Такий варіант використовують на сукнях, брюках, спідницях, декоративних кишенях, сумках, домашньому текстилі.
  • Блискавки з двома бігунками дуже зручні, адже дозволяють розстібати та застібати блискавку з двох сторін. Найчастіше їх ставлять на дитячий одяг.

куртка

Нюанси експлуатації

Деякі важливі моменти впливають на те, як довго прослужить вам блискавка. І це вже не питання якості та виробника, а вашої обізнаності. Що слід знати про блискавки:

  • Якщо ви шиєте одяг чи замовляєте в ательє, то знайте, що блискавки на бавовняній основі слід попередньо попрати. Інакше на готовому виробі вони дадуть усадку.
  • Перед пранням у машинці чи хімчисткою всі блискавки на одязі слід закривати.
  • Найкращий варіант блискавки на дитячому одязі – м’яка «тракторна» фурнітура з якісного пластику.
  • Одягайте чи знімайте одяг лише тоді, коли повністю розкрили роз’ємну блискавку. Інакше ризикуєте сильно подряпати шкіру, травмувати очі.

Читайте також