Головна Дошкільнята Поради, як вдало вибрати дитячий садок

Поради, як вдало вибрати дитячий садок

mamabook
82 Переглядів

рисует, садик, детиДитячий садок – перший етап самостійності малюка. Тому важливо, аби садочок залишив приємні спогади,  а дитина завжди з радістю йшла в дітсадок щоранку. Як же вдало вибрати дошкільний заклад для малюка?

Визначтеся з типом садочка
Всі дитячі садочки поділяють та чотири типи:

Муніципальні – державний садок з загальноосвітньою програмою, обов’язково є прогулянки, фізкультура, ліплення, малювання та музика. З плюсів, це маленька вартість та розташування біля вашого будинку. Мінуси – це велика черга, велика наповненість груп та, часто, відсутність індивідуального підходу для дитини.

Відомчі садочки – контролюються підприємствами та організаціями, до яких належать, кількість таких садочків невелика. Порівняно з муніципальними, відомчі мають переваги: менша кількість дітей у групах, дещо кращі умови та меню. Мінуси – досить велика вартість та труднощі із зарахуванням дітей, чиї батьки не працюють у відомчому підприємстві.

Приватні дитячі садки – мають інтенсивну та насичену програму розвиту дитини, добре забезпечені іграшками та навчальними посібниками, працюють довше та мають цілодобові групи. Плюс таких садочків у маленькій кількості малюків у групі, різноманітному харчування, присутності спеціалістів та можливості батьків впливати на навчальний процес. Мінус приватних садочків лише один – вартість навчання.

Домашні (сімейні) садочки – різновид приватного саду, зазвичай його засновують у квартирі чи зйомному обладнаному приміщенні. У такому садочку також є вихователька, няня, кухар та викладачі з мови, музики чи малювання. Плюси домашнього садочку – наближені до домашніх умови, кількість дітей до 5 осіб, індивідуальне харчування кожного малюка. Мінуси – висока оплата та можливість проблем з приміщенням чи обладнанням.

На що спиратися при виборі садочка
Щоб дитина з радістю ходила до садка, не треба жалкувати часу при виборі закладу. Коли ви визначитеся з типом садочка, необхідно відвідати декілька установ. Поспілкуйтеся з завідуючою чи директором, щоб дізнатися наскільки ця людина компетентна – адже саме вона підбирає персонал до садочка. Не зайвим буде спілкування із вихователькою групи, до якої визначать вашу дитину – спробуйте зрозуміти, чи любить ця людина свою роботу.

При виборі садочка можна орієнтуватися на затишок та комфортні умови для дитини, або на навчальну програму та додаткову базу знань. Звичайно, що краще, коли усе це на гарному рівні в одному закладі. Ще слід з’ясувати, які додаткові можливості надає садок – чи є екскурсії для малюків, басейн, психолог та логопед.

Зверніть увагу на територію садочка. Чи є вона безпечною та пристосованою для дітей – пісочниці, гірки або небезпечні місця та сміття. Також, якщо буде можливість, поспостерігайте як проходять прогулянки у садочку, чи мають дітки надійний догляд.

При розгляді варіантів, не уникайте спеціалізованих садочків, якщо у таких є необхідність. Бувають ортопедичні, очні, логопедичні садочки, або окремі спеціалізовані групи. В таких садках невелика кількість діточок в групі та відгуки від батьків бувають краще, ніж про звичайні заклади.

фіксики, товар, товариНа фото: цікаві настільні ігри (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також