Головна Дошкільнята Особливості виховання дитини від 1 до 2 років

Особливості виховання дитини від 1 до 2 років

mamabook
144 Переглядів

банан, ребенок, ест, дитинаМалюк в 1 рік вже проявляє свій характер, може бути капризним або впертим. Як правильно виховувтаи дитину в такому віці? Читайте наші поради.

Вмиваємося:
“Треба, треба вмиватися вранці і ввечері …” Цей вірш повинен бути на слуху у кожного однорічного малюка. Батькам необхідно пояснювати і показувати на своєму прикладі, як правильно умиватися. А саме: закатати рукава і відкрити кран без зайвих бризок, умити обличчя, помити руки з милом, вимкнути кран і витертися. Спочатку дорослим доведеться все робити за дитину, але ближче до 2 років вона зможе виконувати всі дії сама.

Одягаємося:
Однорічний малюк починає цікавитися своїм одягом. Ні в якому разі не можна перешкоджати його спробам надіти на себе шкарпетки, штани або шапку. Навпаки, краще похвалити його прагнення до самостійності. Після прогулянки нехай дитина вчиться знімати і складати речі в певне місце. При цьому дорослим необхідно стежити за собою: якщо їх одяг розкидана по квартирі, то і чадо буде робити точно так само.

Зовнішній вигляд:
З другого року життя крихітці потрібно прищеплювати акуратність і охайність зовнішнього вигляду. Кожен раз, надягаючи на нього випраний і вигладжений одяг, потрібно акцентувати на цьому увагу. А якщо дитина забруднилася, то скоріше змінити речі на чисті.

Їмо:
Так само як і самостійно одягатися, однорічний малюк повинен поступово вчитися поводитися з ложкою і чашкою сам. Нехай він весь вимажется в каші, але навчання завжди дається нелегко.

Сон:
Пора привчати малюка засипати без заколисувань і сосок. Це стосується як дітей на штучному, так і на грудному вигодовуванні. Казка на ніч і побажання “добраніч” повинні з часом стати постійним вечірнім ритуалом.

Режим дня:
Дотримання режиму дня дуже корисно і для дитини, і для батьків. Мама зможе розподіляти домашні та особисті справи, а її чадо підготується до “садочкового” життя. Звичайно, мова не йде про беззаперечне дотримання щоденному графіку, але їсти, гуляти і вкладатися спати бажано приблизно в один час.

Маніпуляції з іграшками та легка праця
Дитина з одного до двох років вже в змозі піклуватися про когось, у тому числі іграшки. Дорослим потрібно показувати, як заколисувати ляльку чи ведмедика, катати на машинці зайчика, годувати з ложки всіх своїх іграшок. Через деякий час крихітка, незалежно від статевої приналежності, буде сам поводитись з м’якими звірятами, як зі справжніми. А після “трапези”, якщо цього навчать батьки, зможе прибирати за собою.

Культура спілкування:
Діти після 1 року починають активно практикувати мовні навички. Тут дуже важлива роль дорослих, які повинні спілкуватися з дитиною на рівних, без сюсюкань і спотворень слів. Саме час пояснити маленькій людині, як потрібно поводитися в громадських місцях – не шуміти і не бігати по автобусу, щоб не перешкодити оточуючим. Це правило повинне бути непорушним тільки в декількох певних місцях, інакше малюк неслухняний і стане на зло поводитися непристойно. При комунікації з ровесниками необхідно вчити дитину ділитися іграшками, жаліти іншого, якщо він ударився. Спілкуючись з однолітками, діти швидше вчаться говорити і виконувати нові дії.

кубики, товар, товариНа фото: Якісні текстильні кубики (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Читайте також