Головна Здоров'я Поліноз у дітей: симптоми, скарги та опис захворювання

Поліноз у дітей: симптоми, скарги та опис захворювання

mamabook
69 Переглядів

Поліноз – це алергія, спровокована квітковим пилком. Найчастіше розвивається у хлопчиків у віці від 3 до 10 років. Як тільки ви помітили перші ознаки полінозу, звертайтеся на консультацію до педіатра, алерголога. Можливо, знадобиться корекція лікування з імунологом.

Що так поліноз

Це сезонна алергія. Загострення відбувається з квітня по вересень, коли відбувається цвітіння дерев, злакових рослин і бур’янів. Алергію може викликати будь-яка рослина, але найчастіше при полінозі діти реагують на амброзію.

амброзія

Амброзія

Якщо поліноз переходить у хронічну форму, захворювання може проявитися навіть у період ремісії (осінньо-зимовий час), якщо дитини вживає високоалергенні продукти. Найчастіше загострення викликають соки та фрукти. Аби дізнатися причину алергічної реакції, слід здати алергопроби.

Симптоми полінозу

Перші прояви в дітей нагадують вірусну інфекцію. З’являються рідкі виділення з носа, малюк чхає і кашляє, його дихання ускладнене. Пізніше з’являються нові симптоми:

  • Кон’юнктивіт.
  • Набряк повік.
  • Чутливість до світла.
  • Свербіж очей, шкіри.
  • Головний біль.
  • Дерматит, сип на шкірі у формі плям.
  • Першіння в горлі.

Якщо поліноз проходить у важкій формі, приєднується посилене серцебиття, гіпертонія, діарея, нудота, рвота. Рідко бувають симптоми астми та набряк Квінке.

нежить

Скарги в дитини

Оскільки пилок осідає на слизових оболонках, провокуючи алергічну реакцію, дитина відчуває свербіж у носі та в очах. Може скаржитися на біль в очах, неприємно дивитися на світло.

При алергії важкої форми діти скаржаться на ускладнене дихання, біль у трахеї та бронхах. Малюк втрачає апетит, інколи з’являється біль у серці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей

Читайте також