Головна Школярі Осінній дослід для дітей: чому листя змінює свій колір

Осінній дослід для дітей: чому листя змінює свій колір

mamabook
16036 Переглядів
листя

листя

Процес зміни кольору листя в природі нагадує справжнє диво. Але ці зміни можна легко пояснити. Наш сайт Mamabook пропонує провести з дітьми цікавий експеримент, аби вивчити назви барвників та зрозуміти причину появи різнокольорового листя.

Про що потрібно розповісти дітям

Улітку, коли багато сонця, а з теплої землі коріння постачає воду та мінеральні речовини, дерева зелені.  Такий колір їхнього листя забезпечує особливий пігмент – хлорофіл. Його в листях найбільше, тому решта барвників просто губляться серед хлорофілу.

Коли приходить осінь, жилки в листочках закриваються. Кількість мінералів зменшується, хлорофіл руйнується в листі. Проте інші пігменти досі залишаються в ньому. Це антоціани (дають листю червоний колір) та каротиноїди (жовтий, помаранчевий кольори).

Що знадобиться для досліду:

  • Скляні ємності.
  • Ступки та ложки для розтирання листя.
  • Спирт.
  • Міцні білі серветки.
  • Різнокольорове листя.

Як провести осінній дослід

– Зелені листочки потрібно розірвати на частинки та розтерти в ступці до появи соку. Перекладіть товчене листя до скляної ємності. Те саме зробіть з листям інших кольорів. Усі вони сортуються в окремі банки – для зеленого, жовтого, червоного листя.

– У кожну скляну ємність потрібно налити спирт, покриваючи частинки листя.

– За допомгою парової бані слід нагріти банки з листям.

– Тепер наріжте спецільані кавові фільтри (або паперові серветки) на довгі смужки. Один кінець опустіть у ємність, а інший повинен звисати через край.

– Через 30 хвилин можна побачити, як фільтри поглинули пігменти та змінили кольори.

ПОРАДА. Якщо в одну банку складати пошарово листя різних кольорів, то можна побачити фільтр, який розфарбований як веселка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як рослини п’ють воду: цікавий кольоровий дослід для дітей

листя

плашка

Читайте також