Головна Здоров'я Найкращі продукти з вітаміном А в зимовому раціоні

Найкращі продукти з вітаміном А в зимовому раціоні

mamabook
36 Переглядів
суп

супГоловні корисні властивості вітаміну А – це профілактика захворювань очей, укріплення імунної системи, оздоровлення шкіри та зниження ризику розвитку онкології.

Вітамін А – одна з найважливіших речовин, необхідна для нашого здоров’я. Рекомендована денна норма вітаміну для чоловіків складає 900 мкг, для жінок – 700 мкг.

Інші корисні властивості вітаміну А:

  • Зменшення запалення.
  • Укріплення кісток.
  • Профілактика прищів.
  • Захист шкіри від фотостаріння.

Важливо знати, що вітамін А є і в рослинних, і тваринних продуктах. А от цінний ретинол (також відомий як вітамін А1) міститься виключно в їжі тваринного походження. Ось перелік продуктів, які слід включити до свого зимового меню.

Морква

морква

Вона містить бета-каротин – сполуку, що в організмі перетворюється на вітамін А. Завдяки вживанню моркви покращується здоров’я очей, знижується ризик розвитку катаракти.

Морепродукти

омега 3

Скумбрія, оселедець, вугор, лосось, тунець відомі своїм високим вмістом жирних кислот Омега-3 – найцінніші речовини для захисту від хронічних запалень. Також риба забезпечує організм великим вмістом вітаміну А.

Броколі

броколі

Цей вид капусти називають одним із найкорисніших продуктів світу. Окрім вітаміну А, броколі містить вітаміни С, Е, К, В, цінну клітковину, великий спектр мінералів (залізо, селен, магній, калій).

Болгарський перець

перець

Усі овочі червоного кольору – гарне джерело вітаміну А. Окрім цього, у перцях присутні кальцій, фолієва кислота, залізо. Вони необхідні для підтримання правильної формули крові та укріплення імунної системи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як знизити тиск без ліків

плашка

Читайте також