Головна Здоров'я Навіщо потрібно відвідувати мамолога?

Навіщо потрібно відвідувати мамолога?

mamabook
25 Переглядів
груди

груди

Мамологія – окрема галузь в загальній медицині, що вивчає причини, методи лікування та профілактику захворювань молочних залоз. Вагому роль фахівці-мамологи відводять саме профілактичним заходам. Справа в тому, що патології грудей на початкових стадіях часто не спричиняють якогось дискомфорту чи болю, тому про існування проблеми жінка не здогадується. А ось регулярні профогляди у лікаря допомагають діагностувати порушення і вчасно почати лікування. Чому не варто нехтувати відвідинами мамолога, розповіли фахівці медичного центру 7’Я Clinic: в клініці можна отримати професійну медичну допомогу при захворюваннях молочних залоз.

Коли потрібно звертатися до мамолога

За статистикою, близько 3% усіх клінічних випадків діагностування відхилень в структурі молочної залози пов’язано зі злоякісними новоутвореннями. У решті випадків мова йде про кісту, фіброму, ліпому, фіброзно-кістозну хворобу тощо. Разом з тим, ігнорувати регулярні профілактичні огляди у мамолога не варто, адже багато патологій спочатку неможливо розпізнати самостійно. Лише фаховий мамолог у Кропивницькому зможе встановити діагноз на огляді, під час дослідження грудей тощо.

В яких випадках не можна відкладати похід до лікаря?

 • Шкіра грудей змінила колір – стала червонуватою, синюватою тощо;
 • Змінилися розміри або форма молочних залоз;
 • Стала помітною асиметрія грудей;
 • Виникають відчуття розпирання грудей, набухання;
 • Виявлені ущільнення в м’яких тканинах;
 • Наявні виділення з сосків;
 • Болючі відчуття під пахвами, у грудях;
 • Втягування сосків всередину.

бюст

Звернення до лікаря при наявності одного чи кількох симптомів має бути якомога швидким. Крім того, регулярно відвідувати мамолога (раз на рік) для обстеження грудей потрібно тим, у кого в сімейному анамнезі діагностували злоякісні утворення грудей, а також жінкам старше 40 років. Вчасне виявлення захворювання – це можливість на початковому етапі розпочати ефективне лікування і подолати хворобу без погіршення якості життя пацієнтки.

Комплексне обстеження – невід’ємний етап лікування

Діагностування, дослідження причин, чому виникають патології грудей, та правильне лікування досі залишаються непростими завданнями для лікарів. Для вирішення задач фахівці застосовують комплексне обстеження, що включає:

 • консультацію мамолога із збором інформації про симптоми та сімейні хвороби, оглядом та пальпацією молочних залоз;
 • сучасна діагностика ефективними методами, що довели свою інформативність, – мамографія, УЗД, біопсія, проведення клінічних та лабораторних аналізів;
 • обстеження у профільних лікарів, сфера діяльності яких є суміжною із мамологію та допомагає виявити характер проблеми. Це консультації та дослідження ендокринолога, мамолога-онколога, гінеколога тощо.

Центр сімейної медицини 7’Я Clinic надає спеціалізовану допомогу жінкам із захворюваннями молочних залоз. Доказовий підхід, ретельне обстеження та лікування лише дієвими методами – ключові орієнтири в роботі клініки.

Читайте також