Головна Здоров'я На якому боці корисно спати і чому?

На якому боці корисно спати і чому?

mamabook
105 Переглядів
сон

сонАби сон укріпив здоров’я, важливо не лише спати певну кількість годин. Значення також має положення тіла під час нічного відпочинку.

Дослідження довели, що ліва сторона тіла корисніша для спокійного й здорового сну. Звичка спати на лівому боці має безліч переваг.

4 причини спати на лівому боці:

Корисно для лімфатичної системи

Ліва сторона вважається домінуючою в будові та функціонуванні лімфатичної системи. Сон на лівій стороні полегшує виведення токсичних речовин з тканин внутрішніх органів.

Допомагає травленню

Відпочинок на лівому боці полегшує рух їжі зі шлунку до кишечнику. Підшлункова залоза людини, яка лежить на лівій стороні, також знаходиться в своєму природньому положенні. Це сприяє синтезу ферментів, які покращують розщеплення їжі, зокрема жирів.

Захист серця

Вагітним жінкам часто радять спати на лівому боці, аби покращити приток крові до серця. Але ця порада актуальна для людей будь-якої статі.

Зменшує печію

Наш шлунок знаходиться на лівій стороні тіла, хоча його отвір при цьому направлений на праву сторону. Тому, лежачи на лівому боці, ви можете постраждати через те, що шлунковий сік буде спрямований у стравохід та спровокує нічну печію. Якщо лягти на лівий бік, то шлунковий сік (а це соляна кислота) буде стікати в нижні відділи органу, а не спрямовуватися до виходу вгору.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вирішити проблему безсоння

Читайте також