Головна Релакс Митець Роман Гриневич закликає до боротьби з екологічною катастрофою в нашій країні

Митець Роман Гриневич закликає до боротьби з екологічною катастрофою в нашій країні

mamabook
19 Переглядів
тварини і сміття

Відомий анімаліст продовжує цикл робіт «Екоцид», в якому автор звертає увагу на знищення тварин в ході військових дій. Це стосується й підриву дамби Каховської гідроелектростанції, через що, наприклад, ящірок тритонів просто змило в солоне Чорне море, де вони не можуть жити. Й регулярних обстрілів міст та селищ, в результаті яких гинуть свійські тварини. Й вбивство тварин, кількість яких досить обмежена в Україні та на поновлення їх популяції піде десятки, а то й сотні років.

Наслідки для екології та тварин

У часи військових дій навколишнє середовище особливо страждає. В першу чергу від забруднення води, а також повітря, ще й ґрунту через постійні обстріли населених пунктів. Це призводить до того, що люди та тварини дихають хімічними речовинами. Що, відповідно, негативно впливає на природу, адже токсичні речовини забруднюють ґрунт та повітря, що може спричинити серйозні загрози для здоров’я населення, наприклад, рак. Також існує проблема, коли снаряди вибухають у лісі. Це призводить до значних руйнувань екосистеми, що змусило значну кількість тварин мігрувати. Це суттєво позначилося на біорізноманітті регіону. Це явище у своїх картинах анімаліст показує таким ефектом: поділяє картину на дві частини: темний верх та світлий низ, що символізує період до війни та після неї відповідно.

Суспільне значення картин Романа Гринкевича

Серед робіт автор з цього циклу докладніше розповімо про такі: «Худоба», «Тритони» та «Коні».

У картині «Худоба» митець Роман Гринкевич показав руйнування ферми, ймовірно, знищеної внаслідок обстрілів мирних населених пунктів на українських територіях. Основним об’єктом у полотні є коза, що лежить на квітах – цей образ має символізувати загибель худоби внаслідок дій ворога. Багато кіз, корів, коней, свиней та птиці загинули внаслідок ворожих обстрілів. Художник використовує своє мистецтво, щоб звернути увагу суспільства на цю проблему, оскільки масове вбивство свійських тварин може призвести до нестачі продовольства для громадян.

Полотно «Тритони» – це рефлексія анімаліста на підрив дамби Каховської ГЕС ворогом та жахливі наслідки для природи України. Понад сто червонокнижних вонебрюхих тритонів стали жертвами брутальних дій окупантів. Водночас змогли врятувати 55 ящірки, а інші загинули у солоній морській воді. Митець Роман Гринкевич зобразив одного з тритонів на висохлій землі, на пелюстках маку, на частині ракети у своїй роботі, виступаючи проти дії ворога та підкреслюючи необхідність у спільних діях екологів, влади та міжнародних партнерів в боротьбі з наслідками екологічної катастрофи в країні.

У полотні «Коні» відомого митця Романа Гринкевича відображено трьох коней, які, здавалося б, намагаються уникнути вогню. Анімаліст Гринкевич створив цю картину як реакцію на трагедію в Бучі у кінно-спортивному клубі, який було перетворено на шпиталь. Українські військові виявили багато мертвих тварин. На полотні митець відобразив трьох коней, які стрибають по пожовклій листві, що нагадує полум’я. Гринкевич передав цю ситуацію через символізм, показуючи, як тварини намагалися врятуватися від смерті.

Всі картини анімаліста сповнені, просякнуті трагізмом та закликом до суспільства щодо активних дій.

Читайте також