Головна Здоров'я Лікування грижі без операції: що таке вертебрологія та її можливості

Лікування грижі без операції: що таке вертебрологія та її можливості

mamabook
50 Переглядів
масаж

масаж

Хірургічне втручання при лікування опорно-рухового апарату – це країні та радикальні міри. І зазвичай вони себе не виправдовують, оскільки дуже травматичні та лише відстрочують проблему, яка в майбутньому часто з’являється повторно. Однією із найчастіших проблем із хребтом є грижа. Вона може утворитися в будь-кому відділі, збільшуватися в розмірі чи навіть самостійно зникати. Тож у випадку з грижами спостереження та неагресивні методики – головна й спішна тактика лікування. Інститут вертебрології в Києві проводить успішну терапію багатьох патологій хребта безопераційним методом.

Дізнайтеся, що це за напрямок у медицині, які головні переваги та показання.

Що таке вертебрологія

Це самостійний медичний напрямок, який вивчає патології хреба, порушення опорно-рухового апарату, а також розробляє ефективні способи терапії. Вертебрологія застосовує інформативні та сучасні методики діагностики. Аби визначитися з діагнозом і схемою лікування, лікар-вертебролог може провести різні способи дослідження:

  • комп’ютерна томограма;
  • ультразвукове дослідження;
  • люмбальні пункції;
  • МРТ.

Вертебролог вивчає стан хрящової, кісткової та нервової тканин. Отримані дані дозволяють обрати терапію, профілактичні міри для кожного пацієнта. Вертебрологи працюють комплексно із масажистами, остеопатами. Основа цього медичного напрямку – консервативний метод лікування без операцій навіть на запущених стадіях захворювання.

Сучасна вертебрологія відновлює здоров’я хребта без операцій та ліків, повертає йому нормальну біомеханіку. Цього не може дати пацієнту жоден вузькоспеціалізований метод, навіть кардинальний.

фен фу

Чому видалення грижі призводить до рецидиву?

Суть операції зводиться до часткового чи повного видалення міжхребцевого диску. Що відбувається з після операції:

  • хребцевий сегмент, на якому була проведена операція, втрачає свої попередні функції, оскільки хребці повністю чи частково зрощуються;
  • при воному видаленні диска хірург обов’язково виконує зрощування сусідніх хребців;
  • біомеханіка хребта порушується через видалений сегмент;
  • функції прооперованого сегменту забирають на себе сусідні, бо намагаються стабілізувати хребет;
  • навантаження на них зростає в декілька разів;
  • в інших сегментах хребта розпочинаються нові дегенеративні процеси.

Видаляти грижу хірургічно не можна! У майбутньому це призведе до появи нової (або декількох відразу) та погіршення стану пацієнта. Відновлення функціональності хребта повинно проходити поетапно та повільно. Адже операція – це лише доказ, що проблеми з грижами чи остеохондрозами були затягнуті, а пацієнт звернувся зі скаргами несвоєчасно.

Читайте також