Головна Здоров'я Лікар назвав 6 вітамінів і мінералів, які слід приймати в період епідемії

Лікар назвав 6 вітамінів і мінералів, які слід приймати в період епідемії

mamabook
278 Переглядів
бади
бадиКоронавірусна інфекція продемонструвала, що серед людей із низьким імунітетом високий рівень летальних випадків. Як лікарі радять захищатися в умовах пандемії?

Британській лікар з питань здорового харчування з Nutrition ANutr Джорджі Мерфі називає 6 необхідних компонентів для стійкої імунної системи. В період будь-якої епідемії (не лише коронавірусу) спеціаліст радить змінити свій раціон та по максимуму вживати продукти з цінними вітамінами й елементами. Деякі спеціалісти рекомендують вживати ці вітаміни у вигляді БАДів, аби гарантовано отримувати необхідну денну дозу.

ТОП-6 речовин для укріплення імунітету:

Вітамін С

Стимулює в організмі вироблення лейкоцитів, які допомагають боротися з патогенними мікроорганізмами. Також діє як антиоксидант, блокуючи вільні радикали, які завжди призводять до зниження імунітету.

  • Джерело вітаміну С: апельсини, ківі, брюсельська капуста, картопля, яблука.

Ківі

 

Цинк

Дослідження показали, що цей елемет регулює відповідь імунітету та може зменшити тривалість простудних захворювань на 50%. Також відомо, що цинк пригнічує діяльність усіх видів вірусів.

  • Джерело цинку: яловичина, сочевиця, курячі яйця, сир «Пармезан» та «Едам», біла квасоля, жовтий горох, цільнозерновий та житній хліби, овес.

Важливо! Для засвоєння цинку його слід вживати із вітаміном С.

продукти

 

Вітамін Е

Деактивує вільні радикали, які утворюються в результаті окислення та викликають генетичні ушкодження, смерть клітин. Таким чином вітамін забезпечує суттєвий захист організму від різних хвороб. Це потужний природний антиоксидант.

  • Джерело вітаміну Е: печінка, яйця, риб’ячий жир, горіхи, насіння соняшника, зелені листові овочі, авокадо, спаржа, рослинні нерафіновані олії (оливкова, лляна, соняшникова, кукурудзяна, рапсова).

корисні продукти

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукт №1, необхідний для укріплення імунітету в період епідемії коронавірусу

Бета-глюкани

Механізм дії цих речовин різноманітний. Але головна перевага в тому, що вони активують специфічний клітинний імунітет та мають протиракову дію.

  • Джерело бета-глюканів: гриби.
Польський гриб

Польський гриб

 

Вітамін D

Відіграє головну роль у стимулюванні імунної системи. Зокрема активує роботу Т-клітин, які шукають та знищують патогенні бактерії, вірусу в організмі. Також вітамін Д сприяє синтезу антимікробних білків. Спеціаліст попереджає: високий дефіцит вітаміну Д може призвести до розвитку автоімунних захворювань, ускладнень при інфекціях.

  • Джерело вітаміну D: жирна морська риба, червоне м’ясо, печінка, яєчні жовтки.

 

Залізо

Головний мінерал у процесі транспортування кисню по всьому організму, основа росту В-клітин і Т-клітин – головних клітинних компонентів адаптивної імунної відповіді. Низький рівень заліза не дозволяє імунітету адекватно захищати організм від вірусів, бактерій, вчасно розпізнавати цю небезпеку.

  • Джерело заліза: печінка, гарбузове насіння, чорний шоколад, червоне м’ясо, індичка, тофу, кіноа, бобові.

Важливо! Для засвоєння заліза його слід вживати із вітаміном С.

кіноа

Читайте також