Головна Здоров'я Краснуха в дітей: як передається, симптоми, лікування

Краснуха в дітей: як передається, симптоми, лікування

mamabook
65 Переглядів
кір

кірВірус краснухи передається від хворої людини повітряно-крапельним шляхом. Інкубаційний період складає 11-23 дні. Людина, заражена краснухою, починає виділяти вірус за тиждень до появи клінічних симптомів і закінчує через 1-2 тижні після того, як всі ознаки хвороби минуть.

Як розпочинається краснуха

Типовий прояв краснухи – припухлість та поява болю і заднішийних та інших лімфатичних вузлах. Одночасно (або на 1-2 доби пізніше) на обличчі й всьому тілі з’являється блідо-рожеві дрібні висипи. Ще через 2-3 доби вони самостійно повністю зникають. Висипи можуть супроводжуватися невеликим підйомом температури тіла, легким порушенням у роботі дихальних шляхів. Але нерідко ці симптоми повністю відсутні.

Ускладнення бувають дуже рідко. Небезпечна краснуха в тому випадку, якщо нею важко хворіла вагітна жінка. Особливо в період I триместру. Хвороба може стати причиною важких патологій розвитку плоду.

Лікування краснухи в дітей

Схеми лікування краснухи не існує. В гострий період показано постійно відпочивати й знаходитися в ліжку. При підвищенні температури застосовують жарознижуючі препарати. Якщо висипи супроводжуються свербінням – призначають антигістамінні мазі, гелі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей

плашка

Читайте також