Головна Здоров'я Корисні властивості кавунів, про які ви не знали

Корисні властивості кавунів, про які ви не знали

mamabook
152 Переглядів
кавун

кавунЗапашна солодка скибочка кавуна – це значно більше, ніж просто смаколик. Дослідження вчених довели, що кавуни мають цілющі властивості.

Причина – в їхньому унікальному складі. Це джерело вітамінів та амінокислот, каротиноїдів, лікопину, лютеїну й бета-каротину. Всі вони спрямовані на укріплення імунітету та профілактику, лікування серйозних захворювань.

Допомагають покращити травлення

За словами дієтологів, кавуни містять грубі харчові волокна. Клітковина механічно проштовхує залишки їжі, покращуючи перистальтику й запобігаючи хронічним запорам. Також клітковина чудово поглинає токсини, зібрані в кишечнику.

Вирішує проблеми метаболічного синдрому

Дослідження, опубліковане в Journal of Nutrition, доводить, що цитрулін у складі кавунів допомагає покращити симптоми метаболічного синдрому в діабетиків при зайвій вазі. Тож кавуни – ефективний продукт для профілактики цукрового діабету 2 типу.

Зменшують запалення

На думку експертів, кавуни зменшують хронічне запалення в організмі. Це можливо завдяки високому вмісту двох цінних компонентів – лікопину та холіну. Лікопин – це антиоксидант. А це означає, що він здатен нейтралізувати дію вільних радикалів та захистити клітини від руйнування. Холін також спрямований на збереження цілісності клітин та підвищує здатність внутрішніх органів до регенерації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 корисних продуктів для печінки

Читайте також