Головна Школярі Короткі дитячі легенди про святого Миколая Чудотворця

Короткі дитячі легенди про святого Миколая Чудотворця

mamabook
533 Переглядів

Наш сайт Mamabook підготував велику підбірку цікавих і пізнавальних легенд для дітей про життя Святого Миколая. Це захоплюючі розповіді про його вчинки та добрі життєві справи. Завдяки цим історіям діти дізнаються, чому Миколая назвали Чудотворцем.

Миколай та три мішечки золота

Якось давним-давно жив Миколай. Був він родом з досить забезпеченої сім’ї, але при цьому не цурався бідних і допомагав, чим міг. Так ось одного разу дізнався він про одного нещасного селянина, який збанкрутував в одну мить. У того бідолахи було троє дочок на виданні. У ті далекі часи без приданого було просто неможливо вийти заміж, тому дочкам довелося би йти важко працювати або піти в блуд, щоб хоча б прогодуватись. Зглянувся Микола над бідними дівчатами, і пробравшись тихо до їхнього будинку посеред ночі вкинув у віконце три мішечки із золотом для кожної з дочок. Ось так Миколай, тоді ще молодий священик, врятував трьох дівчат від важкої долі.

Миколай – покровитель моряків і селян

А чи знаєте ви, що Святого Миколая законно вважають покровителем усіх моряків. В описі його життя не раз згадуються історії про те, як він зміг заспокоїти розбурхане море і допомогти повернутися морякам додому. Саме тому голландці присвятили йому свою столицю – Амстердам . Тварин Святий теж дуже любить, тому здавна вважають Миколая Чудотворця покровителем худоби і полів. Дуже часто в старі часи люди вірили, що в ніч на 19 грудня Святий Миколай йде по полях, а за ним ангели летять та освячують землю на хороший урожай.

 

Миколай та його маленький друг

Мало хто помічав, але дуже часто на картинках Святого Миколая зображують не самого, а з чотириногим другом – віслючком. Цей ослик не простий, у нього сріблясто-сіра шерсть, але все ж земної породи. Він завжди супроводжує Миколая Чудотворця і допомагає йому розносити подарунки дітям. Подейкують, що цей ослик пра-пра-пра… онук того самого знаменитого осла, що ввіз в Єрусалим самого важливого гостя 2 000 років тому – Ісуса Христа.

святий миколай

Миколай – захисник всіх звірів

Одного разу, з далекого шляху їхав селянин до себе додому. Дорога була далека, і не встиг той дотемна до будинку свого дістатися, ось і довелося йому в лісі зупинитися ночувати. Робити було нічого, разпряг волів, наклав їм сіна, а сам сів біля багаття. Раптом бачить, зібралося на пагорбі звірів видимо-невидимо. Злякався мужичок, дивиться, там і вовки, і лисиці, і ведмеді, а ті сидять усі разом і не ворушаться. Як страх вщух, вирішив подивитися він, що там і до чого. Коли підійшов ближче, бачить – сидять звірі всі в колі, а по центру сам Миколай Чудотворець казки їм розповідає та вказівки роздає. Ось скільки помічників у Святого Миколая.

Миколай та його чарівна книга

Кажуть, вдома у Святого Миколая є чарівна книга. У цій книзі все записано і про всіх. Там є всі хороші і погані справи, які за рік зробила людина. Тому й кажуть, що якщо ти себе цього року погано вів, то подарунка від великого чарівника тобі не бачити. Але Святий Миколай добрий чарівник і готовий пробачити всі погані вчинки, варто тільки щиро попросити вибачення у всіх, кого образив і у самого Святого. Якщо почуття провини буде щирим, тоді можеш просити у Чудотворця чого завгодно – він все виконає. Головне не бути жадібним і не просити занадто багато, інакше покарає тебе Святий Миколай в наступному році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лист святому Миколаю: зразок написання та безкоштовні шаблони для завантаження

плашка

Читайте також