Головна Здоров'я Експерти озвучили, як довго коронавірус живе на одязі

Експерти озвучили, як довго коронавірус живе на одязі

mamabook
529 Переглядів
прання
пранняОкрім ретельного миття рук та дезінфекції поверхонь, існує ще один важливий фактор захисту від інфекції – чистка одягу.

Учені з’ясували, що коронавірус здатен жити на одязі від кількох годин до кількох днів – усе залежить від типу поверхні. Детально про чистку одягу та білизни повідомило американське видання TODAY.

Експерти пояснюють, що коронавірус живе найдовше на твердих та нерихлих (без пор) поверхнях – такі, як нержавіюча сталь. Також вірус було виявлено на м’яких поверхнях – одяг та ковдри, постільна білизна.

Поки що невідомо, як коронавірус реагує на різні типи тканин. Проте Центр контролю профілактики захворювань та ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) випустили декілька корисних рекомендацій, які допоможуть підтримувати дім та одяг в стерильному стані.

  • Після кожного повернення додому слід відразу одягати домашній одяг, а вуличний – прати після кожного виходу на вулицю.
  • Верхній одяг (куртки, пальто) рекомендовано виносити на балкон під дію прямих сонячних променів. Будь-які види вірусів гинуть від УФ-променів протягом 2-12 годин.
  • Також верхній одяг можна класти в коробку чи порожню шафу, у якій з куртками не контактує жодна інша річ вашого гардеробу.
  • Для більшої надійності експерти радять після кожного прання протирати сухий барабан пральної машинки спиртом (70% і вище) або дезінфікуючими серветками.
Прання одягу, постілі хворої людини

Якщо ви перете білизну, постільний комплект, одяг зараженої людини, обов’язково складайте речі в машинку в перчатках. Продезінфікуйте будь-які поверхні, з якими контактував цей одяг (полиця, кошик для білизни, підлога у ванні тощо). Після цього ретельно вимийте руки з милом не менше 20 секунд.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи захищає медична маска від коронавірусу?

Читайте також