Головна Здоров'я Чи захищає медична маска від коронавірусу?

Чи захищає медична маска від коронавірусу?

mamabook
520 Переглядів
Коронавірус
Коронавірус
У багатьох країнах світу неможливо придбати захисні маски, у деяких – ціни на них виросли в десятки разів. Чи так необхідні маски в період епідемії?

Лікарі вже багаторазово відповідали на популярне запитання, чи захистить маска від коронавірусної інфекції. Виявляється, здоровим людям маска не потрібна. Носити її слід лише в двох випадках:

  • Якщо у вас з’явилися симптоми хвороби.
  • Якщо ви доглядаєте за хворою людиною з COVID-19.

Коли ви носите маску при симптомах інфекції, то таким чином захищаєте оточуючих. Тож хворим людям слід носити маски навіть вдома, аби не заразити рідних. Також обов’язково потрібна самоізоляція.

Від коронавірусу допомагає не медична маска, а спеціальний респіратор з клапанами. Він тісно прилягає до шкіри, закриваючи ніс та рот. Експерти стверджують, що маска не дає 100-відсоткового захисту, хоча й знижує ризик зараження.

Проте лікарі радять не відмовлятися від маски як додаткового способу захисту. Адже, як відомо, зараження відбувається через брудні руки, коли ви торкаєтеся слизових. Тож маска мінімізує бажання торкнутися руками обличчя, зокрема носа, рота. Для більш надійного захисту маску слід поєднувати з окулярами. Адже тертя очей – ще один спосіб зараження.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити медичну маску самостійно (фото, відео)

Читайте також