Головна Дошкільнята Коли можна давати сметану дітям

Коли можна давати сметану дітям

mamabook
2705 Переглядів
Прикорм для ребенка по месяцам

Прикорм для ребенка по месяцамВаш малюк підростає і прийшов час першого прикорму? Ви вже починаєте давати йому нові продукти? Тепер черга прийшла і до сметани, проте ви в роздумах – а чи не рано давати цей молокопродукт дитині?

Відразу ж роз’яснимо: сметану заборонено давати в будь-якому вигляді малюку до 12 місяців! У дітей такого віку ще недостатньо сформовані органи травної системи, недосконало працюють шлунок, печінка, підшлункова залоза. Дитячий організм до року ще просто не здатен перетравлювати цей корисний, але такий важкий для засвоєння молочний продукт.

Лікарі-педіатри взагалі наполягають на більш пізніх термінах введення сметани в дитячий раціон. На думку спеціалістів, в ідеалі дитина повинна вперше спробувати сметану лише у віці 2 років. На той момент дитячий організм вже адаптується до різноманіття меню, тому легко буде сприймати новий продукт. Проте сметана в дворічному віці не повинна пропонуватись дитині як повноцінний самостійний продукт. Сметана повинна бути я вигляді соусу, наприклад, як заправка в салаті чи спробувати додати ложку сметани в супчик. Почату давати сметану дитині потрібно з невеликої дози – 1 чайна ложка. Орієнтуючись на реакцію дитячого організму, ви можете поступово нарощувати дозу.

Зверніть увагу! Лікарі радять почати прикорм зі сметани, купленої в магазині. Хоч користь домаш-ньої сметани не викликає сумнівів, проте вона може бути небезпечною для організму малюка. На промислових підприємствах сметана піддається ретельній обробці, в результаті чого, звичайно, зменшується користь продукту, але і знищуються всі патогенні мікроорганізми. Досягти такої стерильності в домашніх умовах не вдасться.

детская вышиванка бодиНа фото: дитяча боді-вишиванка, Інтернет-магазин Tovarik.com.ua

mamabook.com.ua

Читайте також