Головна Малюки Хрещення дитини: з якого матеріалу повинен бути хрестик

Хрещення дитини: з якого матеріалу повинен бути хрестик

mamabook
125 Переглядів
Хрестик

ХрестикХрестик – обов’язковий атрибут обряду хрещення. Неважливо, таїнство проходить за участю дитини чи дорослого, кожен похрещений повинен отримати свій власний натільний хрестик, який слід носити постійно, все життя. Тож проводити обряд без хрестика неможливо. Але чи обов’язково хрестик повинен бути дорогим?

Золото чи срібло?

Церковні традиції не диктують правило, з якого матеріалу купувати хрестики. Мода на ювелірні прикраси започаткована у народі. Прийнято, аби хрестика дарував хрещений батько. От нерідко чоловіки й намагаються придбати дорогу річ на подарунок своїм похресникам. Тож традиційно обирають варіант із золота чи срібла. До речі, у народі існує думка, що варто уникати золота на обряді хрещення. Вважається, що це метал заздрості, жаги до багатства. Тому, за народними повір’ями, на хрещенні не повинно бути ні золотого хрестика, ні золотих ниток в хрестильному одязі чи крижмі.

Чи можна придбати дешевий хрестик

Церква ж не розглядає натільний хрестик як прикрасу. Це ваш символ єднання з вірою. Тож купити можна звичайний недорогий хрестик з алюмінію. Не обов’язково обирати до нього ще й ланцюжок – достатньо міцної мотузочки чи нитки.

Найкраще придбати такий хрестик у церковній крамниці – він уже освячений. Якщо ви купили золотий чи срібний хрестик в ювелірному магазині, то його слід заздалегідь освятити до обряду хрещення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитва “Символ віри” українською мовою

плашка

Читайте також