Головна Краса Гліколева кислота: чи можна використовувати під час вагітності?

Гліколева кислота: чи можна використовувати під час вагітності?

mamabook
43 Переглядів
родимка

родимкаВ очікуванні малюка жінка прагне зберегти свою красу. Проте чимало косметичних засобів і процедур у цей період заборонені або їх рекомендовано звести до мінімуму. Приміром, ретинол чи гідрохінон, які чудово боряться з пігментацією шкіри, суворо під забороною. І шукати майбутнім матусям слід косметику із делікатним впливом на шкіру. Також важливо, аби діюча речовина не проникала через гемотоплацентраний бар’єр і не завдавала шкоди плоду. Дізнайтеся, як використовується гліколева кислота при вагітності. І які особливості застосування цієї речовини?

Більш детально про агресивні та безпечні компоненти в косметиці для вагітних ви можете прочитати на сайті б’юті-простору FABO. Приміром, ви знайдете опис косметики, які містять низьку концентрацію гліколевої кислоти та використовуватися як чудовий засіб для ексфоліації шкіри.

Що таке гліколева кислота

Це органічна кислота, яка входить до складу групи альфа-гідроксикислот (AHA). Це найменша та найпростіша альфа-гідроксикислота. Вона природно синтезується в організмі під час метаболізму глюкози, тож не є чужорідною. Гліколева кислота активно використовується у косметичних та дерматологічних продуктах завдяки своїм властивостям ексфоліації та здатності чудово вирівнювати тон шкіри.

Основні властивості гліколевої кислоти:

  1. Ексфоліація. ГК допомагає видаляти відмерлі клітини шкіри, поліпшуючи текстуру та вирівнюючи тон.
  2. Стимуляція колагену. За допомогою регулювання клітинного обміну гліколева кислота сприяє синтезу власного колагену. Як відомо, це каркас шкірного покриву. Саме білок колаген відповідає за пружність, еластичніть і молодість шкіри.
  3. Зменшення пігментації. ГК може допомогти в зменшенні пігментних плям на шкірі, що особливо актуально в період вагітності.

Гліколева кислота часто використовується у скрабах, тоніках, кремах та інших засобах для догляду за шкірою. Проте при використанні продуктів з гліколевою кислотою, важливо дотримуватися інструкцій та уникати високих доз, оскільки це може спричинити подразнення.

подушка

Як часто використовувати косметику з гліколевою кислотою

Частота залежить від конкретного продукту, концентрації речовини в складі та індивідуальних особливостей шкірного покриву. Важливо дотримуватися інструкцій виробника та враховувати реакцію вашої шкіри. Ось декілька загальних рекомендацій.

  • Почніть із низького дозування. Якщо ви новачок у використанні гліколевої кислоти, рекомендується почати з продуктів з меншою концентрацією. Наприклад, можна обрати продукти з концентрацією гліколевої кислоти на 5%.
  • Поступове збільшення концентрації. Якщо ви вже використовували гліколеву кислоту і ваша шкіра звикла до неї, можна розглядати використання продуктів з вищою концентрацією, якщо це рекомендовано вашим косметологом чи дерматологом.
  • Графік. Почніть з використання гліколевої кислоти у режимі 1 раз на тиждень. З часом, якщо ваша шкіра добре реагує, можна розглядати збільшення частоти використання до 2 разів на тиждень, згодом – до використання косметичного засобу через день.
  • Паузи та відновлення. Важливо давати шкірі період відновлення, особливо якщо ви використовуєте продукти з високою концентрацією. Розглядайте цикли використання, наприклад, два місяці використання, а потім один місяць паузи.
  • Захист від сонця. Після використання гліколевої кислоти важливо наносити сонцезахисний крем, оскільки це зменшує ризик чутливості шкіри до сонця та прояву інших побічних ефектів.

Як завжди, перед початком використання гліколевої кислоти або будь-яких інших косметичних продуктів рекомендується проконсультуватися з дерматологом-косметологом. Це особливо важливо в період вагітності.

Читайте також