Головна Здоров'я Дифтерія у дітей: симптоми та лікування

Дифтерія у дітей: симптоми та лікування

mamabook
46 Переглядів
аденоїди

аденоїдиЗбудник захворювання – дифтерійна паличка. Заразитися можна від хворої людини та від носія інфекції.

Як розвивається дифтерія

Потрапивши на слизові оболонки чи шкіру, бактерія починає виділяти токсин. Він провокує омертвіння епітелію. Також можуть уражатися нервова й серцево-судинна системи, наднирники, нирки.

Інкубаційний період дифтерії становить 2-10 днів. Характерна ознака – це сірувата, з перламутровим відтінком плівка, яка покриває уражені слизові.

Хвороба починається з підвищення температури (зазвичай, не перевищує 38 градусів), з’являється незначний біль у тілі, слизові помірно червоного кольору. У важких випадках температура відразу підвищується до 40 градусів, дитина скаржиться на головний біль та біль у горлі, інколи в животі. Мигдалини можуть набрякати настільки, що дитині важко дихати.

Лікування дифтерії в дітей

Дитину госпіталізують та вводять протидифтерійну сироватку. Приміщення, в якому знаходилася дитина вдома, дезінфікують. Всю члени родини та інші люди, які контактували з дитиною протягом 7 днів, повинні пройти бактеріологічне обстеження. Дітям, які контактували з хворим, заборонено відвідувати школу чи садочок на інкубаційний період.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Причини аденоїдів у дітей

плашка

Читайте також