Головна Здоров'я Де вегану брати Омега-3? Повний розбір проблеми

Де вегану брати Омега-3? Повний розбір проблеми

mamabook
86 Переглядів
омега 3

омега 3Знайти якісні кислоти Омега-3 – вічна проблема для веганів/вегетаріанців. Для людини на традиційному харчуванні ця проблема неактуальна. Звичайно, у більшості м’ясоїдів також є дефіцит Омега-3, проте більшість про це навіть не здогадується. А коли дізнаються, то просто додають до раціону більше риби чи курсом приймають Омега-3 у вигляді риб’ячого жиру.

Типова помилка веганів

Існує масове нерозуміння, що таке Омега-3. Це не один вид полінасичених кислот, як прийнято вважати. Це група кислот, найбільш цінними серед яких є такі:

  • DHA.
  • EPA.

У наземних рослин обидва ці варіанти відсутні! Рослини дають нам ще один вид кислоти з групи Омега-3, а саме – ALA. Але її вживання завжди призводить до дефіциту, тому що нам потрібні обов’язково всі три кислоти. І DHA і EPA є, як вже вказувалося, в риб’ячому жирі, але не в рослинах.

смузі

Теорія дає надію

У своїх наукових працях вчені доводять, що наш організм здатен самостійно перетворювати ALA у необхідну кількість DHA і EPA.

Печальна практика

Ви ж розумієте, що це можливо лише при абсолютному здоров’ї шлунково-кишкового тракту? А це не більше 7% людей. У решти – типові діагнози: гастрити й виразки, патогенна мікрофлора, синдром дірявого кишечнику, нездатність засвоювати нутрієнти.

Більше того, у нас у раціоні переважають Омега-6. Вони знижують процес перетворення ALA в потрібні нам кислоти до показника в 0-2%! А чому так багато Омега-6 в раціоні? Тому що це всі види масла та олій, напівфабрикати, кондитерські вироби – продукти, які також традиційно вживають вегани.

Тому всі вегани, які даремно шукають Омега-3 у насінні чіа, лляній олії, мигдалі, авокадо, гарантовано (!) мають дефіцит цінних жирних кислот.

чіа

Вихід? Є!

Сьогодні можна знайти вегетаріанські БАДи, у складі яких є DHA і EPA. Єдині рослини, з яких їх можна отримати, – це водорості. Ви повинні розуміти, що такі добавки будуть коштувати в 1,5-2 рази дорожче, ніж Омега-3 з риб’ячого жиру. Але це ваша єдина можливість вирішити питання з дефіцитами. Бо низький рівень Омега-3 має для організму плачевні результати.

Ваш вихід – це шукати біодобавки на основі водоростей, а у складі веганського БАДу обов’язково повинно вказуватися, що препарат містить DHA і EPA. Також варто час від часу здавати контрольні аналізи на ліпідний комплекс.

Разом із тим намагатися оздоровити кишечник, перейти на практики очищення організму, аби зростити якісну мікрофлору. На здатність синтезувати необхідні жирні кислоти в організму може піти 2-4 роки. Ви не повинні допускати протягом такого тривалого часу дефіцит якісних жирів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 ознак дефіциту вітаміну D

Читайте також