Головна Школярі Цікаво для дітей: як прокидаються мурахи навесні (фото, відео)

Цікаво для дітей: як прокидаються мурахи навесні (фото, відео)

mamabook
20196 Переглядів
мурахи

мурахиНавесні природа оживає. І ми це можемо спостерігати не лише по бруньках на деревах чи крапанню березового соку. Додому з теплих країн повертаюься перелітні птахи, з-під снігу з’являються квіти-первоцвіти. А у лісах та в садках оживають мурашники. Наш сайт Mamabook розповість, як прокидаються ці комахі-трудівники після зимової сплячки.

Як оживає мурашник

Ранньої весни у лісі можна спостерігати цікаве природне явище – прокидаються руді лісові мурахи. Доки лютують морози, мурашник ззовні порожній, на його поверхні не видно жодного солдата. Але як тільки пригріває весняне сонечко, на мурашиних купах з’являються сотні й тисячі комах.

Вони збираються разом на найтеплішому, прогрітому та добре освітленому місці. Цікаво, що мурахи притискаються одна до одної –  так комахи гріються та відновлюють свою активність після довгої холодної зими.

Темна коричнева пляма на мурашнику, яку можна розгледіти на фото, – це тисячі мурашок, які виповзли, аби погрітися на сонці. На поверхню виходять практично всі мурахи, які живуть в будиночку. Всередині залишаються лише солдати, які охороняють вхід до мурашника з різних сторін.

мурашник

Ви можете зблизька подивитися, як багато комах зібралося разом. У наших лісах такі явища можна побачити всередині квітня, коли пробудження природи в самому розквіті.

мурашник

Де зимували мурахи?

Пізньої осені, коли ночі вже холодні та морозні, мурахи ховаються в нижні яруси підземної галереї мурашника. Відомо, що всередині їхнього будинку, вглибині, температура всю зиму зберігається сталою – вона не опускається нижче 0 градусів. Навіть у люті морози мікроклімат мурашника тримається у межах 2-3 градусів тепла. Усю зиму комахи перебувають у сплячці. Це стан анабіозу – загальмована та нерухома поведінка. Із настанням весни численна кількість лісових мурах прориває великі ходи на поверхню мурашника.

мурашник

А це відео чудово демонструє поведінку цікавих лісових мешканців навесні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Цікаво для дітей: як ведмідь виходить із зимової сплячки – розповідь та відео

плашка

 

Читайте також