Головна Школярі Цікаво для дітей: як ведмідь виходить із зимової сплячки – розповідь та відео

Цікаво для дітей: як ведмідь виходить із зимової сплячки – розповідь та відео

mamabook
8707 Переглядів
ведмідь

ведмідьЗимова сплячка – важливий період у житті ведмедя. Стан спокою захищає тварину від голодної смерті. Кажуть, що в барлозі ведмеді цілу зиму смокчуть свої лапи. Насправді це не так. Тварина часто облизує подушечки пальців. Адже за зиму змінюється шкірний покрив, через що лапи дуже сверблять. Наш сайт Mamabook розповість, коли і як ведмеді прокидаються після зимової сплячки. Також дітям буде цікаво переглянути відео, як тварина ледачо піднімається зі свого ліжка та відмовляється виходити надвір після довгого сну.

Коли ведмідь прокидається навесні

Точного часу для виходу зі сплячки немає, бо все залежить від погоди. Зазвичай ведмеді прокидаються в березні-на початку квітня. Але за умов, що весна рання та тепла. Якщо довго тривають морози, то тварини відмовляються виходити зі своїх схованок аж до травня.

Як ведмеді відходять від зимового сну

Цікаво, що першими прокидаються ведмеді-самці. Спочатку йому потрібно відлежатися на сонечко, ніби прогрітися. Робить це тварини безпосередньо поруч із барлогом. Тварини можуть нахилити до землі гілки та зробити собі лежанку. І провалятися після сну ще 2-3 дні. І лише потім тварина піде шукати собі їжу.

Що ведмеді їдять після сплячки

Після зими тварина дуже виснажена та голодна, тож відразу шукає собі жертву великих розмірів – кабана, лося. Проте кишечник ведмедя ще не готовий до засвоювання їжі. Якщо він зловить собі здобич, то почне їсти її лише через декілька днів, коли організм буде повністю готовий до засвоювання м’яса. А доки ведмідь старанно ховає вбитого лося чи кабана між деревами, закидаючи гілками. У цей час хижак надзвичайно небезпечний та агресивний. Адже поки що він дуже голодний, а також постійно стереже свою їжу.

Коли на землі повністю тане сніг, ведмеді стають справжніми вегетаріанцями. Для міцного здоров’я навесні їм слід похарчуватися молодими зеленими пагонами. Особливо корисні для тварин гілки осоки та зелені злаки.

Перегляньте кумедне відео, як ведмідь неохоче прокидається після зими. Це різновид гірських американських ведмедів, які роблять собі зимове кубло в дуплі тополі. Відео знімали 14 днів! Весь цей час ведмідь прокидався та розминав лапи в своєму житлі.

Читайте також