Головна Школярі Цікаві легенди про тварин українською мовою

Цікаві легенди про тварин українською мовою

mamabook
9743 Переглядів
собака

собакаНаш сайт Mamabook представляє підбірку пізнавальних коротких легенд для дітей. Це цікаві розповіді про мешканців лісу та свійських тварин.

ЧОМУ ПЕС ЖИВЕ КОЛО ЛЮДИНИ

Давно колись жив самітний пес. Набридло йому жити самому, пішов він шукати друга. Але хотів такого, який був би найсильнішим з істот.

Порадили йому йти до вовка. Але той боявся ведмедя. Пішов пес до ведмедя, а той боїться лева. Став собака слугою у лева, а лев злякався людини.

Здогадався пес, що людина — найсильніша, адже її лев боїться! Від того часу й живе пес поруч із людиною.

дружба

ЧОМУ КІТ І СОБАКА СВАРЯТЬСЯ

Собака завжди женеться за котом тому, що колись собаки написали листа в Рим до папи римського. Нести їм довелося його через воду. Щоб собака сам тримав листа у зубах і плив, то не можна, бо забризкається. От вони найняли кота, щоб він сидів у собаки на спині і тримав листа. Так і зробили, але попередили, що коли кіт замочить листа, то собаки його розірвуть.

Коли вирушили в дорогу, то собака дорогою і питає кота, чи не випустив листа, щоб даремно не везти кота на сушу. Врешті-решт собака зауважив котові, що коли буде мовчати, то він його вкине у воду. Кіт злякався і відповів, що лист є. А лист у той час упав у воду і замочився. Собака розсердився і кинув кота у воду.

З того часу й пішла ворожнеча між собакою й котом.

 

ХИТРА ЛИСИЦЯ ТА ТИГР

Одного дня тигр сильно зголоднів, нишпорив по всьому лісу у пошуках їжі. Якраз у той час по дорозі йому попалася лисиця. Тігр вже було приготувався гарненько поласувати, а лисиця і говорить йому: «Ти не смієш з’їсти мене. Я послана на землю самим Небесним Імператором. Саме він призначив мене начальником світу звірів. Якщо ти з’їси мене, то цим прогніваєш самого Небесного Імператора».

Почувши ці слова, тигр став вагатися. Проте шлунок його не переставав бурчати. «Як же мені поступити?» – подумав тигр. Побачивши вагання тигра, лиса продовжувала: «Ти, напевно, думаєш, що я обманюю тебе? Тоді слідуй за мною, і ти побачиш, як всі звіри побачивши мене в страху розбігатимуться. Було б дуже дивно, якщо станеться інакше».

Ці слова здалися тигрові розумними, і він пішов услід за лисицею. І дійсно, звіри побачивши їх, вмить розбігалися в різні боки. Тигру було невтямки, що звіри боялися його, тигра, а не хитру лисицю. Хто ж її боїться?

Ця притча учить нас тому, що в житті треба уміти розрізняти справжнє від помилкового. Треба уміти не спокушатися зовнішніми даними, вникати в суть речей. Якщо не зумієш розрізнити правду від брехні, то дуже можливо, що будеш обдурений такими людьми, як ця хитра лисиця.

Ця притча застерігає людей не бути дурними і не пишатися, добившись легкої перемоги.

ЧОМУ ЗАЄЦЬ КУЦИЙ

Жив собі заєць як заєць. Плигав, стрибав, капусту на городі цупив.

Взагалі жив собі й вусом не вів. Та ось трапилася біда. Зайцеві вуха посварилися з його ж таки очима. Кажуть вуха:

– Ми все чуємо. Чи гілка або сучок десь тріснуть – ми вже на сполох б’ємо. Мерщій, мерщій! Небезпека! Втікати треба! Якби не ми – зайцеві згуба!

Очі заперечують:

– А куди бігти – чи знаєте? Коли б ми не дивилися як слід, загинув би заєць. Ми все бачимо, від нас ніхто не сховається. Десь там щось ворухнеться

– ми вже помітили. Це без нас – біда.

– Ах як! – заволали вуха. – Тож ми не будемо прислуховуватися-дослухатися. Набридло!

Лягли вуха в зайця на голові, не ворухнуться навіть.

– Ось тобі маєш! – розгнівалися очі. – А нам за все відповідати? Навіщо ж нам вдивлятися-вглядатися? Чим ми гірші за вуха?

Сховалися очі за повіки. Нема їм діла ні до чого.

Сидить заєць під кущем та розмірковує: хто ж правий – очі чи вуха?

А тим часом прийшов до лісу мисливець із собакою. Собака побачив зайця, підкрався до нього та як схопить зубами за його хвіст. Рвонувся заєць, а хвіст лишився у собаки.

З тих пір бігає заєць з куцим хвостиком. Вуха в нього завжди насторожі стирчать, а очі навіть уві сні розплющені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 цікавих легенд для дітей про українські квіти й трави

Читайте також