Головна Вагітність Чи можна вагітним «Парацетамол»?

Чи можна вагітним «Парацетамол»?

mamabook
44 Переглядів
вагітна

вагітнаПарацетамол – класичний жарознижуючий, протизапальний, знеболюючий засіб. Саме його зазвичай рекомендують приймати майбутнім мамам при застуді, грипі, головному болю. Та чи справді такий безпечний цей препарат? Спробуємо з’ясувати.

Чому варто приймати парацетамол при вагітності

Абсолютно безпечних ліків не існує. У кожного препарату є перелік побічних дій. Тим не менше, саме парацетамол включений до списку безпечних ліків для вагітних. Чому?

Основна діюча речовина – парацетамол, з мінімумом додаткових компонентів у препараті. Перевага парацетамолу в тому, що він діє точечно. Він спрямовано знижує активність речовин, які посилюють запалення, а також діє зонально на центр терморегуляції в гіпоталамусі. Отже, його дія не розповсюджується на весь організм.

В інструкції до препарату також вказано, що речовина проникає через плацентарний бар’єр. Теоретично препарат може впливати на стан малюка. В інструкції також вказано, що досі не було зафіксовано негативного впливу парацетамолу на плід людини. В експериментальних дослідженнях не встановлено, що парацетамол провокує мутації плоду чи має на нього токсичний вплив.

У будь-якому випадку, під час вагітності приймати парацетамол можна лише за рекомендацією лікаря.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним анальгін

спина

Можливі негативні наслідки

У журналі JAMA Pediatrics були опубліковані результати масштабного дослідження. Його автори стверджують: прийом парацетамолу при вагітності збільшує в дітей ризик гіперкінетичних розладів або синдрому гіперактивності та дефіциту уваги.

Міжнародна група дослідників під керівництвом лікарія Заян Лію з Каліфорнійського університету перевіряли гіпотезу, що парацетамол впливає на гормональний фон вагітної жінки. Він здатен негативно впливати на розвиток головного мозку в малюка.

У той час дослідниця з Британської школи медицини висловлює думку, що небезпека від парацетамолу дуже перебільшена. Вона вважає, що проведені дослідження не продемонстрували реальної загрози від цього препарату матері й плоду.

ліки

Дотримуйтеся інструкції

Доки вчені озвучують свої гіпотези та ведуть суперечки, лікарі все ж рекомендують приймати парацетамол вагітним при головному болю, підвищеній температурі тіла. Але для безпеки матері й малюка слід чітко дотримуватися інструкції:

  • Не приймати за один раз більше ½ таблетки.
  • Приймати парацетамол можна не частіше 2-3 разів на добу.
  • Інтервал між прийомами парацетамолу повинен бути не менше 8 годин.
  • Парацетамол – це препарат екстреної дії. Якщо біль відсутній, є ознаки застуди без підвищення температури – приймати парацетамол не можна. Він не є препаратом для профілактики чи лікування. Це засіб, який знімає симптоми на певний час, полегшуючи вас фізичний стан.
  • Не слід приймати парацетамол, якщо висока температура тримається вже понад добу.
  • Не можна пити парацетамол при температурі нижче 38 градусів.
  • Курс прийому парацетамолу повинен бути не більше 3 днів. Якщо симптоми застуди чи грипу не минають, отже, є ускладнення чи значно серйозніші проблеми зі здоров’ям. Зверніться до лікаря!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи можна вагітним “Но-шпу”?

Читайте також