Головна Здоров'я Особливості лікування молочних зубів: що потрібно знати батькам

Особливості лікування молочних зубів: що потрібно знати батькам

mamabook
335 Переглядів
Зуби

ЗубиБільшість батьків помилково вважає, що лікування молочного зуба в стоматолога – даремна витрата часу та грошей. Адже цей зуб і так тимчасовий – навіщо ж ним займатися? Але таке безвідповідальне ставлення до здоров’я дитини завжди закінчується однаково: завчасним видаленням зуба. Батькам важливо розуміти, що молочні зуби потрібно обов’язково пломбувати. Лікування зубів у діток – перш за все, можливість уникнути численних проблем уже в найближчому майбутньому.

Чим відрізняються молочні зуби від постійних

Структура цих двох видів зубів ідентична: у них розрізняють корінь, пульпу, усередині якої локалізовано нерв. Але на відміну від постійних зубів, емаль в молочних дуже крихка. Тому розвиток карієсу в дітей – дуже поширена проблема. Більше того, саме через тонкість емалі карієс прогресує дуже швидко, що веде до зруйнування цілого зуба.

Молочні зуби в цифрах:

  • У діток росте 20 молочних зубів.
  • Всі вони з’являються у віці 4-5 років.
  • Коли у дитини виростають 6-ки (постійні зуби), це ознака, що прийшов час усім молочним зубам змінитися на нові.

Чому потрібно лікувати молочні зуби в дітей

Видалення зубів, навіть молочних, призводить до утворення пустоти. Цю порожнину будуть компенсувати сусідні зуби, а значить – у дитини розпочнеться процес швидкого зміщення. Ці дефекти помітні візуально: у дитини розвивається неправильний прикус. У майбутньому, вже в дорослому віці, морфологічні зміни в формі щелепи стануть прихованою причиною частого головного болю, запаморочень, асиметрії обличчя, завчасного старіння та появи заломів шкіри на обличчі.

зуб

Як пломбують молочні зуби

  • Діти рідко можуть відвідувати стоматолога без істерик та паніки. Тому седація (поверхнева анестезія) – популярна практика в дитячій стоматології. Завдяки масці дитина вдихає «звеселяючий» газ, що складається з азоту та кисню. Седація проявляється як дрімання. Дитина дуже сонлива, але здатна відповідати на запитання лікаря.
  • Пломбування зубів відбувається під місцевим знеболюванням.
  • У залежності від ступеня розвитку карієсу, виконуються різні види пломбування. Це може бути поверхневе видалення з наступним нанесенням укріплюючої мінеральної пасти для емалі. Але в запущеному стані необхідно чистити та пломбувати канали проблемного молочного зуба.

Коли молочний зуб краще видалити

Рішення про видалення молочного зуба – суто індивідуальне. Лікар оцінює стан дитячи зубів у цей момент. Якщо молочний зуб із карієсом вже встигнув сильно зруйнуватися, а постійний зуб з’явиться в найближчий час, то дійсно потрібно видалення.

Читайте також