Головна Школярі Чому дитина погано запам’ятовує

Чому дитина погано запам’ятовує

mamabook
166 Переглядів

книги, читает, чтение, учеба, школа, мальчик, детиНеуважність, невміння з інформацією – це проблеми ледь не кожного сучасного школяра. І не важливо, про який вік учня або учениці йдеться. Що ж так заважає дитині запам’ятати інформацію?

Підказки батькам дає наш сайт Mamabook 

Причина 1. Мозок перевантажений
І причина цьому – не інтенсивне навчання, а активне користування гаджетами. Діти занадто рано і занадто часто починають сидіти в соцмережах, дивитися ролики на Ютубі, грати в онлайн-ігри. Дитячий мозок не справляється з такою кількістю інформації. І якщо ваша дитина відклала планшет і почала читати підручник, то ще мінімум 2 години її мозок буде «переварювати» все побачене та прочитане в інтернеті. Як результат – дитина може перечитувати параграф 2-3 рази, але при цьому не здатна сказати, про що читала, відповісти на запитання після параграфу. Вихід: максимально обмежити контакт дитини з гаджетами.

Причина 2. Емоційний стан
Якщо дитину щось сильно турбує, вона переживає тривалі неприємні емоції, то знаходиться в стресі. І в такому стані пам’ять різко погіршується. Причин емоційного стану дитини може бути безліч: підліткове кохання, конфлікти з батьками, сварки з однокласниками, вчителями. Вихід: відверто спілкуватися з дитиною, регулярно цікавитися його проблемами. По необхідності – звернутися до дитячого психолога.

Причина 3. Проблеми з харчуванням
Для школярів крайнє важливі в раціоні продукти, які стимулюються роботу мозку. Якщо ці продукти відсутні в щоденному меню, то проблеми з навчанням неминучі. Для інтелектуальної діяльності важливі такі продукти: горіхи, морська риба, зелень, чорниця, курага, вівсянка.

Причина 4. Важко викладений матеріал
Далеко не всі шкільні підручники ідеальні. Зверніть увагу, які саме предмети даються дитині найважче. Як не дивно, але це в основному не точні науки, а природничі, історія. Параграфи з біології, хімії, природознавства, історії нерідко викладені дуже некваліфіковано, інформації занадто багато та вона дуже різнопланова. Тому спробуйте разом з дитиною робити конспекти з прочитаних параграфів. Побачите, наскільки простіше дитині буде запам’ятовувати інформацію, яку він розібрав, скоротив і головне – інформацію, яку він розуміє.

Причина 5. Нетренований мозок
Якщо ви хочете, щоб ваш школяр чудово запам’ятовував інформацію, то вона повинна бути різноманітною. Це означає, що знання не повинні приходити лише в стінах школи. Тренуйте мозок дитини головоломками, настільними іграми, кросвордами. Ходіть на виставки, дивіться разом науково-пізнавальні фільми, пропонуйте дитину читати цікаві книги. Вже через декілька місяців рівень сприйняття інформації виросте в рази.

Успіхів у навчанні!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 5 причин, чому дитина не може вивчити вірша

Чашки для вчителів з різних предметів (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

Чашки для вчителів з різних предметів (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)


Украинский сайт для родителей и детей Mamabook.com.ua.
Копирование материалов разрешено только с открытой ссылкой на наш портал!

Читайте також