Головна Дошкільнята Чим годувати дитину у віці 1 рік

Чим годувати дитину у віці 1 рік

mamabook
253 Переглядів

банан, ребенок, ест, дитинаДорослим дуже важко інтуїтивно зрозуміти, яким повинно бути дитяче меню, яких про-дуктів потребує маленька дитина і які розміри порцій вважаються нормальними. Наш сайт Mamabook підготував підказки молодим батькам.

В нашій статті ви знайдете перелік необхідних продуктів для дитини у віці 12 місяців, а також їх добову норму.

Особливості харчування в 1 рік
Якщо до 6 місяців найкращою їжею для малюка вважається грудне молоко, то з часом ко-рисних речовин в ньому стає недостатньо, тому материнське молоко вже не може забезпечити дитині здоровий розвиток. Саме з 6 місяців (для дітей на штучному вигодовуванні – з 4 місяців) необхідно поступово вводити прикорм. А коли у малюка з’являться перші зубки – пропонуйте йому вже не лише однорідне пюре, але й тверду їжу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 7 простих способів вивчити з дитиною кольори

Дитину у віці 1 року рекомендовано годувати 4 рази на день. І ось якими продуктами:

Різноманітні каші – 200 г в день. Тільки манна каша не рекомендується у цьому віці. Навпаки, для однорічної дитини манка важка для засвоювання. Тому в раціоні повинні бути вівсяна, гречана, рисова каші.

Фруктове пюре – 100 г. Можна давати між основними прийомами їжі, не враховуючи як повноцінний прийом їжі. Тобто це корисний варіант перекусу.

Овочеве пюре – 200 г. Використовуйте для приготування пюре різні овочі – кабачки, картоплю, броколі, кольорову капусту. Рекомендовано давати на обід разом з м’ясом чи рибою.

М’ясне пюре – 70 г. Давати дитині можна курятину, яловичину, кролятину, м’ясо молодого індика. І овочеве, і м’ясне пюре готується без додавання солі та спецій. 

Рибне пюре – 60 г. Підійдуть тріска, горбуша, окунь. Рибу потрібно давати 1-2 рази в тиждень, не частіше.

Кисломолочний сир – 30 г. Також дитині потрібно продовжувати давати грудне молоко за вимогою.

Фруктовий сік – 80 мл. Сік повинен бути свіжевичавленим і неконцентрованим (розбавленим у пропорції 1:1 з охолодженою кип’яченою водою або спеціальною питною дитячою водою).

Оливкова олія, вершкове масло. Ними можна заправляти пюре, додавати в супи (лише у кількості декількох крапель на порцію).

Читайте також