Головна Світ мами Блог читача: 15 ідей, чим зайнятись на літніх канікулах

Блог читача: 15 ідей, чим зайнятись на літніх канікулах

mamabook
721 Переглядів
папа и ребенок

папа и ребенокНе за горами шкільні літні канікули. І мені хотілось би дати поради батькам, як з користю, весело провести цей час разом з дітьми. Не варто залишати дітей наодинці з собою, не давайте їм дуже багато свободи. Літо – це також робота і навчання, проте в цікавій, ігровій формі. Дуже багато корисного можна зробити в сімейному колі, дитина буде отримувати важливі знання та спілкуватись з батьками. Я пропонує наш список з 15 пунктів, які ми вже вписали на це літо. Звичайно, список буде розширюватись, змінюватись, у нас точно ще виникнуть нові ідеї. Але пропоную той мінімум, який варто зробити на канікулах разом з дітками.

1. Рибалка, в процесі якої ви детально розповідаєте про спійману рибу, разом дивитесь про неї інформацію в енциклопедії – де живе, чим харчується, як розмножується.

2. Збір грибів та ягід у лісі. Знову ж таки, з вивченням інформації про рослини та гриби.

3. Зробити креативний гербарій. Вигадайте цікаву ідею, як оформити гербарій, та реалізуйте протягом трьох місяців.

4. Поїздки по Україні. 1-2 рази на місяць, наприклад, на вихідні ви можете вибиратись ро-диною до якогось цікавого місця в Україні. Бажано, щоб була історична цінність, аби дитини побачила та дізналась багато нового. Місць дуже багато, вивчайте карти та маршрути, бо може виявитись, що найближчі від вашого міста маленька міста та села мають дуже цікаву історію.

5. Пошук скарбів. У нас є сімейна традиція – ми на дачі закопуємо скарб, малюємо карти та шукаємо заховане. Важливо робити підказки. Наприклад, у вигляді ребусів, загадок, щоб дитина розвивала уважність, логічне мислення. Словом, влаштуйте дитині справжній сімейний квест.

6. Експерименти вдома та на вулиці. Дуже багато є цікавих забавок для дітей – як зробити сухий лід, домашній гейзер, як виростити кристали…В період навчального року у нас не було часу на такі розваги, а літом дуже корисно таким займатись. До того ж, дитині можна пояснювати під час дослідів багато корисного з хімії, фізики.

7. Курс першої допомоги. Літом найчастіше на природі трапляється багато екстрених випадків. Ми плануємо присвятити цілий день і розповісти дитині, як рятувати людину на воді, що робити при тепловому ударі, як зробити непрямий масаж серця тощо. Знання з анатомії також знадобляться.

8. Творчість. Літом дуже багато можливостей – робити кольоровий пісок, малювати крейдою на асфальті. Можна піти з дитиною в якесь мальовниче місце та цілий день малювати пейзажі.

9. Змайструвати повітряного змія. Весела забавка, сподобається навіть дорослим.

10. Ведення щоденника. Особливо це зацікавить дівчаток. Дитині можна запропонувати вести свій літній щоденник, в якому вона буде висловлювати свої думки, вклеювати якісь талісмани, літні сувеніри. Дитині цікаво, а на практиці – розвиває граматику, стиль письма. Мама також може приєднатись і робити записи з донькою.

11. Зробити літній сімейний фотоальбом. В цьому процесі дуже цікаве саме оформлення – дуже гарні можливості для дитячої творчості.

12. Покулінарити. Не варто думати, що це заняття цікаве лише дівчаткам. Навіть хлопчи-кам можна запропонувати навчитись літом готувати щось незвичне і сезонне – домашнє морозиво, смузі, банана-спліт, домашній лимонад.

13. Музеї. Це обов’язковий пункт в культурному розвитку дитини. І літом на музеї є так багато часу!

14. Змайструвати халабуду. Бажано – на дереві. Ця ідею дуже сподобається дітям, якщо у вас є дача чи ви будете відпочивати у бабусі в селі. Це можливість дитині попрацювати фізично, а також отримати свій особистий простір.

15. Інтелектуальні суперечки. Ви можете стимулювати дитину до навчання. Наприклад, пропонуйте на спір визначити, хто швидше прочитає товстелезну книжку чи вивчіть довгий-довгий вірш, 50 слів з якоїсь екзотичної мови. Ви берете в цьому дуже активну участь, по чесному виконуєте завдання. Спір може бути на бажання – вам потрібно чесно їх виконувати, якщо переможе дитина!

А чим ви плануєте зайнятись з дітьми цього літа? Пропонуйте свої варіанти, дуже цікаво почути підказки та ваш досвід.

Автор онлайн-блогу: Світлана Ковальчук

товар, дитячий одяг літній

товар, дитячий одяг літнійНа фото: недорогий дитячий одяг високої якості, Інтернет-магазин Tovarik.com.ua

mamabook.com.ua

Читайте також