Головна Школярі 5 питань від батьків, яким має бути шкільний рюкзак

5 питань від батьків, яким має бути шкільний рюкзак

mamabook
590 Переглядів
рюкзак

рюкзакЗібрати дитину до школи — це справжній квест! Подумати тільки, скільки всього необхідно придбати: шкільне приладдя, рюкзак, спортивну форму, взуття та безліч інших дрібниць. І якщо зошити або альбоми для малювання не потребують особливої уваги, то до рюкзака має бути підвищена увага.

Річ у тому, що основне навантаження на хребет під час навчання дитина відчуває при перенесенні важкого ранця та виконанні уроків. Якщо на шкільний процес ми не можемо вплинути, то підібрати правильний аксесуар, який не зашкодить здоров’ю — мусимо. Тим більше, що в Україні є якісні шкільні рюкзаки німецького бренду Kite. Ми запросили фахівця Kite відповісти на 5 найгостріших питань від батьків щодо правильного вибору рюкзака для першокласника, учня середніх та старших класів.

 

Питання 1. Чи дійсно потрібна ортопедична спинка?

Хто, як не батьки, знають, які важкі рюкзаки діти носять до школи. Скільки дебатів було на цю тему, але поки що факт залишається фактом: вага ранця може досягати до 8 кг. І це в початковій школі. Особливо страждають першокласники. Звісно, що це неприйнятно, але ми маємо виходити з реалій сьогодення.

Шкільні рюкзаки з ортопедичною спинкою зможуть частково нівелювати надмірне навантаження на дитячий хребет. Що ми маємо за стандартами:

З підручниками та канцелярією ранець повинен важити:

  • до 2 кг — в 6-8 років;
  • до 3 кг — в 9-12 років;
  • до 5 кг — в 13-14 років;
  • до 6 кг — в 15-16 років.

Саме тому варто зупинитися на варіанті з анатомічною спинкою. В Kite кожен без винятку шкільний рюкзак для першокласника має ортопедичну спинку, безпеку якої підтвердили фахівці Інституту ортопедії та травматології НАМН України. Кожен такий рюкзак має бирку “Рекомендовано ортопедами”.

Але й моделі для школярів старшого віку також мають берегти дитячу спину, тому в Kite  розробили декілька ортопедичних систем для дітей різного віку: Ergo Kids, Ergo Teens, Ergo Back і Air Comfort. Вони ергономічно підтримують м’язи дитячої спини та є способом профілактики сколіозу.

Також кожен шкільний рюкзак Kite для молодшої школи доповнений нагрудним ременем для правильного розподілу ваги та запобігання розхитуванню під час руху.

рюкзак

 

Питання 2. Які переваги у рюкзаків з сертифікатами якості?

Сертифікат допомагає батькам бути певними, що всі заявлені виробником характеристики підтверджені уповноваженою організацією. Під час зборів до школи надмірну увагу батьки все ж приділяють учням 1-4 класів. Саме ці моделі рюкзаків фахівці Kite відправили на тестування в Institute für Gesundheit und Ergonomie (німецький Інститут здоров’я та ергономіки IGR).

За результатами складних тестів всі відправлені моделі отримали відзнаку ергономічний продукт. Вони повністю відповідність європейським вимогам до шкільних рюкзаків DIN 33419 / EN ISO 15537 і піклуються про максимальний захист хребта дитини.

 

Питання 3. Як правильно підібрати рюкзак під зріст?

Не всі батьки знають, що шкільні рюкзаки, мають розмірну сітку, як і одяг. В Kite потрібно звертати увагу на літери від S до L. Звичайно, що S — це найменший розмір і він ідеальний для першокласників. Але зріст у дітей навіть в одному класі може суттєво відрізнятися, тому є такий критерій визначення: верхній край рюкзака має знаходитись на рівні плечей, а нижній — приблизно на 4-5 см нижче попереку.

Навіть якщо ранець ще в хорошому стані, але дитина за літо суттєво підросла, потрібно змінити аксесуар на новий, адже здоров’я хребта впливає на здоров’я всього організму. Краще попередити болі в спині та сколіоз, ніж потім їх лікувати.

рюкзак

 

Питання 4. Який тип рюкзака найкращий?

Серед різноманіття товарів на полицях магазину можна побачити рюкзак каркасний, схожий на короб, напівкаркасний чи м’який. Одні кажуть, що для першокласника необхідний саме перший варіант, інші стверджують, що достатньо звичайного ранця.

Відповідь одна: всі типи рюкзаків підходять дітям. Головне — це наявність ортопедичних складових, а далі дитина сама має вибирати за смаком і наявністю зручних для неї деталей.

В Kite, наприклад, є різні моделі, де:

  • бокові зовнішні кишені призначені для пляшечки води або невеликого термоса;
  • передня кишеня адаптована під пенал або ланчбокс;
  • роздільники для книг та зошитів спонукають підтримувати лад і швидко знаходити потрібну річ;
  • кишені для планшета та ноутбука оберігають дорогоцінну техніку від механічних пошкоджень і т. д.

І все ж, для першокласників Kite рекомендує вибирати каркасну модель, тому що вона добре тримає форму і школяру молодших класів легше збирати альбоми, книги та зошити.

канцелярія

 

Питання 5. Який дизайн краще вибрати: класичний однотонний чи з яскравими елементами?

Однозначно вибір зовнішнього вигляду батьки мають залишити дитині. Їй і так несолодко в школі. Велике розумове та психічне навантаження призводить до стресових ситуацій. Важливо, щоб в такі моменти дитина могла відволіктись на щось, що приносить їй задоволення.

В колекції Kite найбільший в Україні ліцензійний пакет з улюбленими персонажами,  героями мультиків та коміксів: Hello Kitty, Lovely Sophie, My Little Pony, Transformers, Hot Wheels, MTV і багато інших. В Kite можна знайти не тільки такий рюкзак, а зібрати цілу капсульну колекцію з канцелярією, пеналом та сумкою для взуття в єдиному стилі.

Навіть психологи стверджують, що іграшка або шкільне приладдя с улюбленим персонажем допомагає адаптуватися в школі та краще почувати себе серед однолітків.

Приділяйте увагу своїй дитині, більше грайте, відпочивайте та проводьте час разом, а Kite подбає, щоб шкільні ранці відповідали всім нормам ергономіки, ортопедії та безпеки та були максимально зручними для школяра.

Читайте також