Головна Здоров'я 5 простих правил, як харчуватися при застуді

5 простих правил, як харчуватися при застуді

mamabook
170 Переглядів

Лучшие осенние продуктыГрип та застуда – удар не лише по нашій імунній системі, але й по шлунково-кишковому тракту. Адже в період тривалого захворювання наш організм різко недотримує корисні продукти – їх різноманітність та кількість.

Що ж потрібно враховувати при плануванні меню під час хвороби, аби остаточно не виснажити ослаблений організм? 5 простих порад читайте в нашій статті від Mamabook 

Правило 1. Не пропускайте прийоми їжі! Чимало хворих просто відмовляються від їжі, оскільки в період застуди і грипу різко знижується апетит. Проте їсти необхідно. Мінімум 4-5 разів протягом дня. Проте ви можете споживати продукти невеликими порціями. І їжа при цьому не повинна бути «важкою» – обмежтесь кашами, кисілями, овочевими салатами й супами.

Правило 2. Смажена, солона та гостра їжа категорично заборонені під час застуди, оскільки такі продукти важко засвоюються, можуть посилювати набряки верхніх дихальних шляхів. А в період грипу й застуди слизові й без того надмірно подразнені, запалені.

Правило 3. З тієї ж причини (запалені і подразнені оболонки слизових) не можна споживати гарячу їжу. Дуже велика помилка – пити багато гарячого чаю під час застуди. Температура напоїв не по-винна бути вище 60 градусів. Особливо, якщо ви п’те чаї з медом. Як відомо, мед під дією високих температур не лише втрачає всі свої корисні властивості, але й стає отрутою для організму.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Як полоскати горло фурациліном

Правило 4. Не експериментуйте з власним організмом. Попри думку про те, що під час застуди вам потрібні вітаміни (особливо вітамін С) у великій кількості, варто відмовитися від екзотичних та імпортних продуктів. Завезені з інших країн фрукти значно гірше засвоюються нашим організмом, ніж вирощені у нас вдома, також імпортні фрукти часто більш алергенні. Враховуючи, що вас імунітет ослаблений, ви можете отримати додаткові проблеми зі здоров’ям. Тож під час грипу й застуди краще відмовитися від мандаринів, апельсинів, світі, гранатів, бананів на користь наших яблук, шипшини, журавлини, калини, сухофруктів.

Правило 5. Не забувайте про корисні сезонні овочі. Морква у свіжому вигляді, печені в мундирах буряк чи картопля, квашена капуста – порятунок для вашого організму під час важкої хвороби!

Будьте здорові!

чашки, товар

Оригінальні подарункові чашки (Інтернет-магазин Tovarik.com.ua)

На замітку: корисний рецепт імбирного чаю при застуді

Читайте також